Ситуацію на фронті 20 травня прокоментував Олександр Литвиненко — новини України

Ситуація на фронті не катастрофічна, але Путін продовжує зусилля по створенню

© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO Аби вистояти, і Україна, і Захід повинні бути сильним і готовими цю силу застосовувати, адже РФ розуміє лише це. 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко вважає ситуацію на фронті вкрай складною, але не катастрофічною. Він наголошує, що наразі російський диктатор Владімір Путін реалізовує свої погрози щодо створення там “сірої зони”. Про це він сказав під час відеозвернення до учасників Форуму регіону Балтійського моря. 

Мета Росії — не лише окупація України, а зміна світового порядку, наголошує Литвиненко: “Місце права має посісти сила, місце прав людини – свавілля, демократію має замістити авторитаризм. А головне — замість свободи повинно прийти рабство”. 

Зараз ЗСУ продовжують важкі бої за маленькі села на фронті. Тим часом армія ворога спрямовує свої повітряні сили проти об’єктів критичної інфраструктури України, які забезпечують великі індустріальні міста сходу і півдня, пояснює спікер РНБО плани РФ щодо “сірої зони”. 

Литвиненко продовжив, що росіяни в Україні використовують випробувану у Сирії стратегію провокації міграційної кризи. Адже під час ударів російської армії гинуть не лише військові, але й цивільні українці.

Кордони України не зупинять РФ, пояснив він. Аби вистояти, і наша держава, і Захід повинні бути сильними і готовим цю силу застосовувати, адже лише її розуміє РФ. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів, що Росія використовує операцію на північному сході, щоб послабити українські сили по всьому фронту та зміцнити свою пропаганду, в тому числі спрямовану на світових лідерів. Він також припускає, що активізація у Харківській області може бути “першою хвилею” наступальних планів ворога. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *