Штучний інтелект на війні в Україні – на Заході закликають запровадити обов’язкові правила

Українське бачення дронів-вбивць свідчить про необхідність обов'язкових правил для ШІ – Bloomberg

© Скріншот ZN.UA НАТО збирається представити на саміті у липні зміни до своєї стратегії щодо ШІ

Минулого тижня на заході НАТО у Польщі заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Борняков детально описав, як військовий дрон, оснащений сенсорами та штучним інтелектом (ШІ), щоб ідентифікувати людину за звуком її голосу, може вбити російського військового злочинця. За його словами, ці дрони перебувають лише на стадії прототипування в Україні, але значна частина штучного інтелекту, необхідного для їх роботи, існує вже зараз. «Комп’ютерний зір працює. Це вже доведено», сказав чиновник.

«Надання комп’ютерам потенційного контролю над смертельними рішеннями, як у випадку з системою, яку описав Борняков, викликає суперечки серед союзників України… НАТО має етичні рамки для ШІ і прагне забезпечити розумний людський внесок у будь-яке летальне застосування сили», – пише Bloomberg.

Помічник Генерального секретаря НАТО Девід ван Вел сказав на заході, що один із способів використання ШІ в організації – це зчитування супутникових знімків для підрахунку російських літаків і заправних станцій. 

«Це малоризиковано. Ніхто не загине, якщо ви знімете номер», – зазначив Вел. 

Представник НАТО заявив, що Альянс планує представити зміни до своєї стратегії щодо ШІ на ювілейному саміті у Вашингтоні у липні.

За даними Bloomberg на Заході лунають заклики до того, щоб принципи використання ШІ у зброї були кодифіковані в юридично обов’язкові правила, в тому числі Організацією Об’єднаних Націй. 

«Принципів і декларацій, що не мають обов’язкової сили, а також спеціальних політичних заходів недостатньо для вирішення серйозних проблем, які створює автономна зброя», – заявили агентству Bloomberg в організації «Зупиніть роботів-вбивць».

Нагадаємо, за твердженням впливового британського видання The Economist, штучний інтелект змінює кожен аспект війни. На жаль, Україна сьогодні перевіряє це на собі. Дослідники ринків озброєнь з застосуванням ШІ називають десять видів його використання у військових цілях. Які це види? Як вони використовуються і регулюються в передових країнах світу? Наскільки успішно їх випробує на полі бою Україна у війні з Росією? На ці запитання відповідає кандидат юридичних наук, адвокат Сергій Козьяков у  статті «Регулювання штучного інтелекту у військовій сфері: обмеження чи заохочення?» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *