Саміт миру у Швейцарії – якщо Росія не погодиться на умови, то її примусять здатися

«Якщо Росія не погодиться… ми примусимо її здатися» – заяви світових лідерів на другий день Саміту миру

© https://www.president.gov.ua/ «Цей саміт – це лише початок шляху до миру», – заявив прем’єр-міністр Нідерландів

На другий день виступів світових лідерів на Саміті миру, прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що Росію змусять здатися, якщо вона не погодиться на умови, які пропонують країни на Саміті. 

«Захищати Україну означає об’єднати усі зусилля міжнародної спільноти для захисту України. Якщо Росія не погодиться із цим, ми змусимо її здатися! Мир в Україні не означає, що Україна повинна здатися, як вважає Путін. Так не буде», – заявила прем’єр-міністерка Мелоні.

«Війна в Україні – це глобальне питання. Цей саміт – це лише початок шляху до миру. За цим столом у нас є найрізноманітніші думки, як найкращим чином досягти миру в Україні, але ми повністю об’єднані принципами, як це має бути зроблено. Ви не маєте права нападати на іншу країну. Ви не маєте права викрадати дітей. Ви не можете гратися з продовольчою безпекою. Ми посилаємо сигнал усім людям в Україні, що не тільки українці прагнуть миру, але всі ми хочемо домогтися миру. І, можливо, ще сильніший сигнал посилаємо Путіну. Ми всі згодні, що Росія не має бути зараз за цим столом. Мир прийде тільки тоді, коли Росія буде згодна з усіма міжнародними принципами та статутом ООН», – сказав прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

«Ви можете на нас розраховувати, Норвегія буде підтримувати Україну у вашому праві на самозахист. Ми допоможемо побудувати енергетичну мережу для забезпечення лікарень у Харкові. Ми продовжимо допомагати вам з поверненням ваших дітей. Ми будемо з вами на наступному етапі, щоб зробити наступний Саміт ще більш успішним», – заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

«Якщо Росія перестане боротися – настане мир. Але якщо це зробить Україна – настане кінець України. Україна бореться за всю планету», – заявила президентка Словенії Наташа Пірц Мусар.

«Путін ніколи не зупиниться в Україні. Це змусило нас переглянути нашу політику нейтралітету, яка існувала 200 років. Ми хочемо миру, але миру без імперіалістичних амбіцій Росії», – сказала заступниця прем’єр-міністра Швеції Ебба Буш. 

Нагадаємо, президентка Швейцарії Віола Амхерд по завершенні Саміту миру сказала, що питання того, як і коли Росія може бути включена до мирного процесу, залишається ключовим питанням.

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції лідерів за підсумками Глобального саміту миру заявив, що підготовка до другого Саміту миру «займе місяці, а не роки». Раніше в Офісі президента заявляли, що узгоджену на першому саміті переговорну позицію передадуть представникам РФ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *