Саміт миру – переговори з Росією залишаються під питанням, вважає президентка Швейцарії

Як і коли Росія може бути включена у мирний процес залишається питанням – президентка Швейцарії

© EPA-EFE/MICHAEL BUHOLZER Віола Амхерд вважає, що на Саміті миру вперше на найвищому рівні «говорили про мир в Україні, а не про зброю і війну»

Президентка Швейцарії Віола Амхерд по завершенні Саміту миру у Бюргенштоці зазначила, що ключовим питанням залишається те, як і коли Росія буде включена у мирний процес. 

«Залишається одне ключове питання: як і коли Росія може бути включена до цього процесу? Ми чули це у багатьох ваших заявах. У міцному рішенні мають брати участь обидві сторони», – сказала Амхерд у завершальному виступі 16 червня, передає Інтерфакс-Україна.

За словами президентки Швейцарії, вперше за час повномасштабного вторгнення Росії, на найвищому рівні «говорили про мир в Україні, а не про зброю і війну». На її думку, це «надає імпульсу мирному процесу».

«Ми надсилаємо чіткий сигнал народу України й усім тим, хто безпосередньо постраждав від наслідків війни, що значна частина міжнародної спільноти має бажання домогтися змін», – заявила Амхерд.

Нагадаємо, низка країн відмовились підписувати документ за підсумками Саміту миру у Швейцарії. Спільну декларацію про мир в Україні підписали 80 країн з 92, які були представлені на саміті.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заклик до «важких компромісів» з Росією заради миру та необхідність присутності Росії за столом переговорів. Кулеба заявив, що «не бачить проблеми» у коментарях колег, а Україна «чує кожного».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *