В аеропорту в Радомі польські солдати навчаються використанню ЗРК Patriot / 20 квітня 2023 року © EPA-EFE/PAWEL SUPERNAK POLAND OUT Це допомогло б розвантажити українських військових.
Представники низки німецьких політичних партій не виключають, що члени Північноатлантичного альянсу можуть допомогти захистити частину західної території України від російських дронових і ракетних атак.
Таку ідею висунули у владі Німеччини, включаючи правлячу Вільну демократичну партію (ВДП) та “Союз 90″/Зелені”, пише DW. На думку політиків, зробити це можна буде за допомогою систем протиповітряної оборони, які знаходяться у Польщі та Румунії.
Під керуванням військових НАТО вдалося би створити безпечну зону завширшки до 70 кілометрів на українському кордоні та розвантажити частину воїнів ППО на інших ділянках фронту та під час захисту цивільних об’єктів.
Згідно з оцінками журналістів, таку ідею також поділяє президент Франції Еммануель Макрон, який перед цим не виключив відправку французьких військових для виконання певних завдань в Україні, котрі могли б бути не пов’язані з участю у бойових діях. Якщо це вдасться реалізували, військові Альянсу допомагали б відбивати російські повітряні атаки, проте не з української території.
Окрім того, депутат опозиційної німецької партії Християнсько-демократичний союз Родеріх Кізеветтер зауважив, що такий підхід розвантажить українську ППО. Як приклад він навів ситуацію, коли коаліція за участі США, Франції та Великої Британії допомагала збивати іранські ракети та дрони під час масштабної атаки на Ізраїль. Політик підкреслив, що країни надали допомогу, але не стали автоматично учасниками протистояння.
Нагадаємо, Німеччина обіцяла додатковий зенітно-ракетний комплекс Patriot для України. Він надійде не раніше кінця червня.
Окрім того, Пентагон розкрив вміст нового пакета військової допомоги для України на 400 мільйонів доларів, зокрема у нього увійдуть засоби протиповітряної оборони.