Погрози Росії блокувати рух Чорним морем порушують міжнародне право

Погрози Росії блокувати рух в акваторії Чорного моря порушують цілу низку міжнародних норм — Мамедов

© Міністерство інфраструктури України / Facebook  Морські блокади можуть бути санкціоновані лише Радою Безпеки ООН.

Заява Міноборони РФ щодо того, що відтепер всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, будуть розглядатися як потенційні перевізники військових вантажів і учасники війни, порушує цілу низку міжнародних норм. На цьому наголосив колишній заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі ZN.UA.

«Насамперед порушено норми Статуту ООН, у статті 2 якого, зокрема, йдеться про те, що «усі члени ООН утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою», — пояснив Мамедов.

Крім того, це також є потенційним порушенням Конвенції Монтре: ст. 4 зберігає за торговельними суднами свободу проходу через Чорноморські протоки навіть у воєнний час, якщо воюючою стороною не є Туреччина.

«І, безумовно, це черговий шантаж світу голодом, що неприпустимо згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Голод не може використовуватися як зброя», — додав він.

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що зернову угоду можна продовжити, незважаючи на вихід із неї Росії. Зокрема, він сказав, що направив листи главі Туреччини Ердогану і Генсеку ООН Гутеррішу з пропозицією продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога в тристоронньому форматі.

Related video

Крім того, Україна розглядає варіант перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО Румунії і Болгарії. Це дозволить зменшити ризики ракетних атак зі сторони Росії. Литва та Хорватія запропонували Україні іншу допомогу у разі, якщо Росія все ж не погодиться на продовження чорноморської ініціативи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *