Підтримка України – в Білому домі впевнені, що вона триватиме

У Байдена впевнені у міцній двопартійній підтримці України

© Flickr/White House Поодинокі голоси противників підтримки України не вплинуть на загальні настрої.

Адміністрація президента Джо Байдена впевнена, що зможе забезпечити додаткове фінансування для України, незважаючи на незгоду з боку деяких республіканців у Палаті представників, які минулого місяця підтримали поправку, що позбавляла б Україну усього фінансування. На цьому під час спілкування із журналістами наголосив  радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, пише CNN.

«Як у Палаті представників, так і в Сенаті є сильні голоси республіканців, а також демократів на ключових керівних посадах, які виступають за продовження фінансової підтримки України, щоб вони мали інструменти, необхідні для захисту свого суверенітету та територіальної цілісності», — сказав Салліван.

Він додав, що певен у збереженні міцної двопартійної підтримки України навіть попри поодинокі голоси проти такої допомоги.

Лідер меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл заявив у понеділок, що очікує, що Конгрес ухвалить законопроект про додаткове фінансування для збільшення підтримки України.

Салліван підкреслив, що адміністрація повідомила представникам у Києві, а також союзникам і партнерам, що вона «впевнена, що Сполучені Штати продовжуватимуть бути там, де ми зобов’язалися бути і стільки, скільки буде потрібно».

Президент США Джо Байден 10 серпня звернувся до Конгресу з проханням виділити додаткові 24 мільярди доларів для надання підтримки Україні та іншим державам, на які вплинула російська війна. 

Раніше Байден висловлював впевненість у тому, що зможе співпрацювати зі спікером Палати представників Кевіном МакКарті для продовження надання американської допомоги Україні попри заяви лідера республіканців у Палаті представників про те, що він може не підтримати фінансування нового військового пакету на додаток до регулярного бюджету Пентагону.

Члени Республіканської партії у Конгресі США можуть попросити призначити інспектора для контролю за фінансуванням допомоги Україні, щоб “запобігти корупції”. Зокрема, цю умову можуть поставити для схвалення додаткової підтримки.

У відповідь на зростаючий розкол у Республіканській партії щодо підтримки військових зусиль України, консервативна група запускає кампанію з бюджетом у 2 мільйони доларів, закликаючи республіканців у Конгресі продовжувати підтримувати союзника США.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *