Переговори у Катарі – Україна передала російській стороні список з іменами 561 дитини

Ми передали Катару список з іменами 561 української дитини – Лубінець

© Омбудсмен Дмитро Лубінець/ Telegram Список українських дітей, за словами омбудсмана, вже у російської сторони

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна передала Катару список з іменами 561 української дитини, яких Росія вивезла з території України під час окупації. За словами омбудсмана, Україна не веде прямих переговорів з Росією – лише за посередництва Катару. 

«Очікуємо повернення групи українських дітей додому. Наразі не розголошуємо деталі, адже наша позиція така: коли діти в Україні – тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення. Відбулася передача списку з 561 української дитини, який ми передали Катару. Нам повідомили, що він вже опрацьовується російською стороною», – написав Лубінець у Telegram-каналі. 

За словами Лубінця, із Катаром обговорили повернення дітей зі статусом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яких Росія має повернути незалежно від їхнього статусу.

«Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. Зазначу, що за нашими даними таких дітей може бути понад 3600», – повідомив омбудсман. 

Лубінець подякував за співпрацю Катару, Державному міністру з питань міжнародного співробітництва Катару Лолві Рашид Аль-Хатер та її команді, а також особисто Еміру Катару шейху Таміму бін Хамаду Аль Тані.

Нагадаємо, Лубінець заявив у грудні, що офіційно підтверджено, що Росія депортувала з України понад 19,5 тисяч українських дітей. Депортація з окупованих територій продовжується. 

Раніше омбудсман повідомляв, що росіяни не допускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до українських полонених, а тому, для пришвидшення обмінів, Україна намагається залучити нові країни-посередники.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *