Орбан приїхав до Путіна – коментар МЗС України щодо візиту прем’єра Угорщини до Москви

У МЗС України прокоментували візит Орбана до Москви

© Віктор Орбан / Facebook Міністерство наголосило, що з Україною рішення про поїздку не погоджувалося

Міністерство закордонних справ України відреагувало на поїздку прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви для зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним. Цей візит угорський лідер здійснив майже одразу після поїздки до Києва й на п’ятий день після того, як Угорщина отримала головування у Раді ЄС на ротаційній основі. 

«МЗС наголошує, що рішення здійснити цю поїздку ухвалене угорською стороною без погодження чи координації з Україною. Нагадуємо, що для нашої держави принцип «жодних домовленостей про Україну без України» залишається непорушним і закликаємо усі держави неухильно його дотримуватися», – йдеться у коментарі МЗС України .  

Сам Орбан назвав свій візит до Москви «другою зупинкою мирної місії». У МЗС України нагадали, що «формат Саміту миру є ключовим майданчиком для пошуку шляхів відновлення справедливого миру», а «єдиним реалістичним шляхом до відновлення справедливого миру» залишається українська Формула миру.

Раніше на візит Орбана до Москви відреагував голова Європейської ради Шарль Мішель. Він заявив, що «країна, що головує в ЄС, не має повноважень взаємодіяти з Росією від імені ЄС». 

Нагадаємо, перебуваючи у Києві 2 липня, Орбан запропонував президенту України Володимиру Зеленському «припинити вогонь» та розпочати мирні перемовини з РФ. Пізніше він сказав, що Зеленський не підтримав його «мирний план». На думку ексзаступника глави МЗС та колишнього представника України при ЄС Костянтина Єлісєєва, «Орбан приїхав в Україну та запропонував просто здатися».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *