Новий мирний план Китаю – у МЗС України прокоментували миротворчість Пекіна

У МЗС України прокоментували заяви Китаю щодо нового «мирного плану»

© depositphotos/eabff У міністерстві зазначили, що всі, хто щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати над успішним проведенням Саміту миру у Швейцарії

Міністерство закордонних справ України прокоментувало заяви глави МЗС Китаю Ван Ї щодо нового «мирного плану» стосовно завершення російсько-української війни, до якого, за заявою китайської сторони можуть приєднатися 26 держав, а Україна та Росія окремо «підтвердили більшу частину змісту».   

«Китай слушно декларує повагу до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн світу та налаштованість всіма силами боротися за мир. Наступного тижня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Вважаємо, що всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт», – йдеться у повідомленні МЗС України.

Українське дипломатичне відомство зауважило, що участь у Саміті миру високого представника КНР «могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності».

«На тлі чотирьох самітів між Китаєм та державою-агресором Росією на рівні лідерів, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, це був би важливий сигнал збалансованої позиції Китаю», – зазначили в МЗС.

Звернення до Китаю відбувається в той час, коли офіційний Пекін робить натяки на те, що його представників не буде на Саміті миру у Швейцарії через те, що на зустріч не запросили представників Росії. 

«Саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є Формула миру Президента України Володимира Зеленського», – резюмували у МЗС України.

Нагадаємо, новий «мирний план Глобального Півдня» був представлений Китаєм і Бразилією в спільній заяві наприкінці травня. У ньому міститься заклик до проведення міжнародної конференції, визнаної як Росією, так і Україною – як альтернативи українському мирному плану, який підтримується західними країнами і який буде обговорений на зустрічі у Швейцарії.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай допомагає Росії зірвати Саміт миру у Швейцарії. Також президент звинуватив Китай у відмові в контактах з Україною. Відповідаючи на звинувачення Зеленського, у МЗС Китаю заявили, що їхня країна ніколи не «розпалювала вогонь» російсько-української війни, а «всі зусилля у підтримці мирних заходів повинні бути визнані».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *