© Крим.Реалії Росія продовжує розграбовувати культурну спадщину в окупованому Криму і переписувати історію
Служба безпеки спільно з Нацполіцією та прокуратурою зібрала доказову базу на громадянина Росії, який розграбовує українську культурну спадщину у тимчасово окупованому Криму. За оцінками експертів, його «археологічна експедиція» на півострові вже завдала Україні понад 200 млн грн збитків.
Йдеться про завідувача сектору археології “Державного Ермітажу” у Санкт-Петербурзі Олександра Бутягіна.
У 2014 році він очолив експедицію, яку особисто відвідував Путін і яка понад 10 років проводить незаконні розкопки на об’єкті культурної спадщини України в Криму.
Зокрема, група підозрюваного проводила незаконні розкопки на площі сотень квадратних метрів, унаслідок чого рашисти зняли так званий культурний шар українського півострова на глибину майже 2 м.
В Офісі Генпрокурора повідомили:
“Після окупації півострова і дотепер, як керівник «Мірмекійської археологічної експедіції» Ермітажу, не маючи жодних дозвільних документів від компетентних органів України, археолог незаконно проводить розкопки на об’єкті культурної спадщини – «Стародавньому місті Мірмекій» у м. Керчі. Цими діями підозрюваного фактично здійснюється руйнування охоронюваного законом об’єкту національного значення”.
Цими діями підозрюваного фактично здійснюється руйнування охоронюваного законом об’єкту національного значення, додали у прокуратурі.
Протягом 10 років окупації РФ та її окупаційна адміністрація сприяє проведенню незаконних археологічних розкопок на території півострова, що спричиняє руйнування об’єктів культурної спадщини в Україні. Також окупанти проводять незаконні реставрації таких об’єктів задля викривлення історії Криму та демонстрації її «російської» складової.
Розслідування проводиться за процесуального керівництва Прокуратури АР Крим та м. Севастополя.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, станом на травень 2024 року, загарбники зруйнували або пошкодили 1062 об’єкти культурної спадщини в Україні. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
Зазначається, що з названої кількості пам’яток національного значення — 123, місцевого значення — 864, нещодавно виявлених об’єктів культурної спадщини — 75.
«Зокрема, пам’ятки архітектури та містобудування складають 316 об’єктів, архітектури — 307, історії – 226, архітектури та містобудування, історії – 61, археології – 56, архітектури, історії – 39, монументального мистецтва — 21, містобудування та монументально-декоративного мистецтва — 19, архітектури, монументального мистецтва — 7, містобудування — 5, науки і техніки, архітектури — 2, архітектури та містобудування, монументального мистецтва — 1, архітектури, садово-паркового мистецтва — 1; архітектури та садово-паркового мистецтва — 1», — йдеться у повідомленні.
Загалом пам’ятки культурної спадщини пошкоджені або зруйновані у 18 областях.