© Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості Російський РЕБ — одна з головних проблем на фронті.
В Україні протестували на стійкість в умовах радіоелектронної боротьби (РЕБ) FPV-дрони від 20 команд-учасників Brave1. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Ми постійно шукаємо рішення для протидії ворожому РЕБу, тому провели черговий полігон DEMO DAY. Організували його разом із заступником Головнокомандувача Збройних сил України, полковником Андрієм Лебеденком”, – розповів міністр.
Під час випробувань було перевірено, як БпЛА літають на 6-кілометровій ділянці активної роботи засобів РЕБ. Зазначається, що РЕБостійкі дрони долітають до цілі та виконують бойові завдання.
На переконання Федорова, стійкість до засобів РЕБ – дуже важлива для фронту технологія. Вона збільшить кількість успішних уражень дронами, вважає міністр.
“Ворожий РЕБ — одна з головних проблем на фронті. Він саджає наші БпЛА, не дає їм дістатися до цілі. Фронту потрібні різні рішення для боротьби з РЕБ, і РЕБостійкі дрони можуть частково вирішити це питання”, – переконаний Федоров.
Раніше Михайло Федоров розповів, що Україна планує закупити 10 тисяч дронів з донаведенням через закритий модуль Prozorro. Розробка таких компонентів є складним завданням з технічного погляду. Виготовленням таких дронів в Україні вже займаються 10 компаній. Донаведення дозволить менше залучати операторів БпЛА, що сприятиме посиленню їх безпеки. Окрім цього, воно дозволяє автоматично ідентифікувати та уражати цілі та може працювати під дією РЕБ.