Навчання пілотів на F-16 ‒ Чехія пропонує свої послуги

Навчання українських пілотів на F-16 та Gripen готові організувати у Чехії

© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO Українські пілоти вже навчаються у низці країн.

У Чехії планують приєднатися до ініціативи Німеччини щодо посилення протиповітряної оборони України. Серед іншого, чехи пропонують навчати українських пілотів для польотів на західних винищувачах F-16 та Gripen.

Про це повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, слова якої цитують Ceske Noviny.

“Ініціатива включає не тільки передачу протиракетних систем для ЗСУ, а ще надання літаків і навчання пілотів для польотів на них. Ми можемо запропонувати країнам навчання на F-16 і на Gripen”, ‒ зазначила вона.

Зі слів Чернохової, чеське державне підприємство LOM Praha має умови, щоб готувати українських пілотів і неодноразово зверталося до України з такою пропозицією.

Раніше міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем говорив, що його країна поки не планує постачання Україні винищувачів Grippen, але не виключив надання цих бойових літаків після отримання Києвом F-16.

Нагадаємо, за інформацією американського Інституту вивчення війни, можливості союзників щодо підготовки пілотів ЗСУ до роботи з винищувачами F-16 є обмеженими, що може в майбутньому негативно позначитися на здатності Сил оборони використовувати ці літаки.

Також генерал-лейтенант запасу Повітряних сил США Девід Дептул вважає, що з допомогою F-16 українські військові зможуть атакувати ключові цілі у Росії. Окрім того, це знизить здатність окупантів розгортати свої війська на території України.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *