Маневри росіян на Донеччині – намагаються розпорошити оборонні ресурси України

Навіщо росіяни постійно змінюють напрямок головного удару, і чим такі маневри загрожують Україні – ISW

© Третя окрема штурмова бригада ЗСУ Намагаються розпорошити й без того дефіцитні ресурси ЗСУ.

Останнім часом росіяни періодично змінюють акценти під час своїх наступальних операцій, які то посилюють, то послаблюють на різних ділянках фронту. Це явище Американський Інститут вивчення війни ISW зауважив у черговому своєму звіті і спробував з’ясувати його причини.

В ISW відстежують, що на початку 2024 року росіяни визначили першочерговим завданням захоплення Авдіївки, паралельно з одночасними, але менш інтенсивними операціями на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Потім вони пермкнулися на лиманський напрямок, дещо знизивши темп під Авдіївкою. Зараз, у березні-квітні, вони активізували зусилля з захоплення Часового Яру.

Такі коливання ISW пов’язує з тим, що росіяни, як і протягом усього вторгнення, не мають достатніх сил, аби вести одночасно більше ніж одну ефективну широкомасштабну операцію.

А чергуючи напрямки свого натиску, росіяни намагаються розтягти оборонні ресурси України вздовж всієї лінії фронту, аби зробити ще більш відчутним дефіцит артилерії та протиповітряної оборони у ЗСУ.

Позатим така схема російських наступальних операцій дозволяє підрозділам російської армії, які беруть участь у менш інтенсивних боях, відпочивати та відновлюватись, тоді як в бій ідуть інші підрозділи, ті, які вже відпочили, або нещодавно отримали підкріплення. Потім вони можуть активізувати зусилля в іншому оперативному напрямку, змусивши українські сили розпорошити свої оборонні ресурси на театрі воєнних дій. При цьому в обороні ЗСУ можуть виникнути вразливі місця, у які росіяни можуть вдарити.

В ISW вважають, що коли Сполучені Штати не відновлять підтримку України, то в умовах дефіциту снарядів та засобів ППО у ЗСУ, то навіть погано навчені та погано оснащені російські війська зможуть проводити успішні наступальні операції.

Раніше ISW розповів, яким може бути найгірший для України розвиток подій на фронті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *