Кількість російських танків на зберіганні зменшується

Росіяни вивезли майже половину танків із «довоєнних сховищ» під відкритим небом – аналітики

© AFV Recognition / X Аналітики зазначають, що здебільшого РФ відновлює танки, а не виробляє нові.

Із початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вивезла близько 42% своїх танків із «довоєнних місць зберігання» під відкритим небом. Це складає орієнтовно 2500 одиниць бронетехніки.

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, за підрахунками OSINT-аналітика Highmarsed, з лютого 2022-го по липень 2023 року росіяни вивозили зі сховищ під відкритим небом приблизно 115 танків на місяць. Проте вже з цього періоду по липень 2024 року забирали близько 60 машин на місяць. Імовірно, це пов’язано з тим, що у перші 16 місяців «великої війни» танки були у кращому стані і могли оперативніше компенсувати високі втрати бронетехніки на фронті. Проте згодом швидкість вивозу зменшилася, оскільки погіршилася якість танків, які були на зберіганні.

«Цифри «виробництва» танків, про які повідомляла Росія в останні роки, здебільшого відображають відновлені і модернізовані танки, взяті зі сховищ, а не нове виробництво», − зауважили в ISW.

Нагадаємо, росіяни втрачають велику кількість техніки, яка підлягає ремонту, через помилку її водіїв. Тікаючи, окупанти не закривають оглядові люки танків, що робить бронемашини ще спокусливішою мішенню для дронів ЗСУ. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *