Іранські безпілотники – ЄС запровадив санкції до причетних до програми БПЛА Ірану

ЄС запровадив нові санкції проти Ірану за постачання Росії безпілотників

© СтратКом ЗСУ Під санкції потрапили іранські військові та цивільні з авіаційної індустрії 

Рада ЄС 20 липня запровадила нові санкції проти Ірану у зв’язку з військовою підтримкою країною агресивної війни Росії проти України. Санкції забороняють експорт з Європейського Союзу до Ірану компонентів, що використовуються у виробництві безпілотних літальних апаратів. 

«Це новий пакет доповнює три раніше ухвалені пакети санкцій, пов’язаних з безпілотниками та спрямованих проти фізичних і юридичних осіб, останній з яких був ухвалений у лютому 2023 року», йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Також Рада ЄС внесла шість громадян Ірану до двох вже існуючих списків санкцій за військову підтримку Іраном агресивної війни Росії проти України (щодо безпілотників) та сирійського режиму (щодо систем протиповітряної оборони). В «українському списку» п’ятеро іранських військових та цивільних осіб з авіаційної індустрії. Їхні активи підлягають замороженню, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На них також поширюються обмеження на поїздки, що не дозволяє їм в’їжджати на територію ЄС або прямувати транзитом через неї.

«Сьогоднішні рішення демонструють рішучість ЄС продовжувати швидко і рішуче реагувати на дії Ірану. Європейський Союз засуджує постачання іранських безпілотників до Росії та їхнє смертоносне використання в агресивній війні проти України», йдеться у заяві Ради ЄС.

Нагадаємо, що 6 липня у Радбезі ООН відбулося засідання щодо Іранської ядерної програми та порушення Іраном резолюції Радбезу 2231 від 20 липня 2015 року, яка обмежує Іран в отриманні й передачі збройних технологій, у тому числі безпілотників до другої половини 2023 року. П’ять країн (Україна, США, Велика Британія, Франція та Албанія) звернулись до генсека ООН із заявою провести розслідування військової співпраці Ірану і Росії, зокрема, щодо передачі дронів, у порушення зазначеної резолюції. Проте в ООН не поспішають вивчати уламки іранських дронів в Україні.  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *