Ілон Маск зірвав атаку на Крим після того, як говорив з російським послом, пише Politico

Маск говорив з послом РФ перед тим, як зірвав українську операцію в Криму – Politico

© Getty Images Українська сторона тоді просила повернути зв’язок, але бізнесмен казав, що Київ “накликає на себе стратегічну поразку”.

Американський бізнесмен і засновник компаній SpaceX Ілон Маск казав, нібито не вимикав зв’язок від Starlink, а просто відмовився вмикати його, щоб перешкодити українській операції на узбережжі тимчасово окупованого Росією Криму минулого року. Однак уривок із майбутньої біографії мільярдера, адаптованої Волтером Айзексоном, свідчить, що все відбулося по-іншому, пише Politico.

Згідно з текстом, Маск запанікував, коли дізнався, що Україна планує атакувати російський військово-морський флот у Севастополі на кримському узбережжі шістьма безпілотниками, начиненими вибухівкою, за допомогою зв’язку супутників Starlink.

Бізнесмен вирішив обговорити питання з послом РФ у США Анатолієм Антоновим, який нібито сказав, що атака по Криму призведе до ядерної відповіді. Тому мільярдер таємно наказав своїм інженерам вимкнути супутникове покриття в радіусі 100 кілометрів від узбережжя півострова, щоб зірвати наміри наших військ.

Після цього дрони втратили зв’язок і “без шкоди викинулися на берег”. На тлі проблем українські посадовці миттєво зателефонували Маску з проханням повернути зв’язок, але той стверджував, що Україна “заходить надто далеко і накликає на себе стратегічну поразку”, і відмовлявся використовувати свою компанію в наступальних цілях.

Як зазначається, це стало початком охолодження відносин між українською стороною та підприємцем. Коли наша держава перейшла в наступ Маск також став обмежувати використання Starlink на тимчасово окупованих територіях і пригрозив припинити фінансову підтримку сервісу, прагнучи попередити світову війну.

Напередодні засновник і генеральний директор Satcube Якоб Каллмер розповів, що його компанія почала поставку Україні своїх терміналів супутникового інтернету, які можна буде використовувати на деокупованих територіях.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *