Як Путін може програти в Україні — Захід повинен показати йому, що може його перевершити

Як переконати Путіна, що він програє? — Foreign Affairs

© depositphotos/studioflara Захід повинен показати, що він може перевершити Росію в Україні.

Дві ідеї домінують у дискусіях про те, як наблизити закінчення війни в Україні: Захід повинен або тиснути на Україну, щоб вона пішла на поступки Росії, або підтримувати зусилля України, спрямовані на перемогу на полі бою. Обидва підходи справедливо визнають, що переговори залишатимуться марними доти, доки обставини, що змінюються, не змусять одну зі сторін прийняти мирні умови, які вона відкидає сьогодні. Тим не менш, жоден з цих підходів не здатен покласти край війні, зазначає Ден Альтман, доцент політології у журналі Foreign Affairs.

Навіть у найкращому випадку, коли український контрнаступ звільнить значні території, Росія, швидше за все, продовжить війну. Надання достатньої підтримки Україні для відсічі російських наступальних операцій є дуже важливим, але це не закінчить війну.

Щоб закінчити війну на прийнятних умовах, потрібно більше. Західна стратегія не повинна ґрунтуватися виключно на визначенні нагальної потреби України в зброї.

“Якщо російські лідери вірять, що врешті-решт переможуть, то вони продовжуватимуть воювати. Зміна довгострокових розрахунків Москви так само важлива, як і перемога в сьогоднішніх битвах. Зміна цих розрахунків вимагає інвестицій у розширення виробництва зброї й боєприпасів, достатньо великих, щоб переконати Москву в тому, що Захід перевершить Росію у виробництві зброї в найближчі роки. Мета полягає в тому, щоб змусити російських лідерів боятися тривалої війни. Цей страх є життєво важливим для її уникнення”, — пише політолог.

Ключем до припинення війни є зміна очікувань Москви щодо того, якими будуть її військові зусилля через три, п’ять і навіть вісім років. Вплив на уявлення, які існують у свідомості російських лідерів, має бути першочерговою метою західної стратегії. Хоча не існує панацеї, яка б негайно змінила ці очікування, можна зробити більше для того, щоб почати підривати російський оптимізм.

Розробка такої стратегії вимагає розуміння того, чому російські лідери продовжують сподіватися на перемогу навіть попри серйозні зміни на полі бою у 2022 і 2023 роках. Поки вони вважають, що підтримка Заходу з часом зменшиться, малоймовірно, що вони відмовляться від своїх амбіцій завоювати більше української території. Отже, Захід повинен наочно довести, що його стійкість перевершує російські очікування.

Захід має всі підстави заявити, що буде підтримувати Київ стільки, скільки знадобиться, незалежно від того, чи це відповідає дійсності, і російські лідери це знають. Подолання цієї проблеми вимагає надсилання досить дорогих сигналів, на які здатен лише рішуче налаштований Захід. Існує три основні підходи до надсилання таких сигналів.

По-перше, західні лідери можуть посилити свою прихильність до України, збільшивши витрати, які вони понесуть у разі поразки України, що посилить їхню мотивацію до уникнення такого результату. Основний спосіб зробити це — публічно взяти на себе зобов’язання підтримати Україну, поставивши лідерів у незручне становище і завдавши шкоди національній репутації у разі перемоги Росії у війні. По-друге, західні лідери можуть демонструвати рішучість, продовжуючи надавати Україні зброю.

По-третє, Захід повинен зробити перший внесок в інвестування у виробництво озброєнь і боєприпасів. Перший внесок на підтримку України демонструє готовність платити вищі витрати й робить більш вірогідним те, що Захід підтримає Україну пізніше, оскільки це стане більш економічно вигідним, коли запрацюють заводи, що з’являться в результаті. Нещодавнє відкриття нового заводу General Dynamics в Техасі з виробництва 155-міліметрових снарядів є кроком у правильному напрямку і прикладом такої політики, яка може реально змінити ситуацію, якщо її розширити. 

“Крім того, чіткі заяви про незмінну підтримку України з боку республіканських лідерів в США були б надзвичайно цінними”, — вважає політолог.

Нагадаємо, що раніше газета The Telegraph повідомляла, що з наближенням виборів в США Путіну буде важче вести війну в Україні. Росія втратила критичний часовий проміжок, щоб перемогти Україну.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *