Як Китай може допомогти закінчити війну — Володимир Зеленський озвучив своє бачення — новини Україна

Китай міг би відіграти колосальну роль у закінченні війни в Україні — Зеленський

© depositphotos/KLYONA 2 На сьогодні у Києва немає 100% доказів, що КНР постачає зброю у РФ.

Китай міг би допомогти Заходу тиснути на диктатора Владіміра Путіна для закінчення війни в Україні, вважає президент Володимир Зеленський. Під час інтерв’ю Bloomberg він нагадав, що КНР — велика країна, реально друга економіка світу, від якої внаслідок європейських санкцій сильно залежить РФ, тож хотілося б, аби вона грала серйозну роль, навіть колосальну. 

“І дійсно, без зброї вони могли б допомогти всім нам тиснути на Путіна, щоб він зупинив цю війну. Це правда”, — наголосив Зеленський.

За його словами, на сьогодні у Києва немає 100% доказів, що китайська зброя потрапляє у РФ. До того ж тамтешній очільник Сі Цзіньпін запевнив українського лідера у протилежному. 

“Деякі деталі, вони там є. Я думаю, дрони якісь, або деталі до дронів тощо. Але вони не тільки китайські. Скажу вам відверто, вони йдуть і з деяких європейських країн. І з цим можна боротись, — наголосив Зеленський. —Знову таки, якби захотів лідер Китаю, щоб цього не відбувалось, напевно, цього б не відбувалось”. 

Китай від участі у Саміті миру, який відбувся 15-16 червня у Швейцарії, відмовився, що стало гірким розчаруванням для президента України Володимира Зеленського. Як наслідок, він відвідав безпековий саміт у Сінгапурі, де заявив, що КНР є “знаряддям у руках Путіна”.

Підсумки першого форуму, а також мотиви його ініціаторів, учасників і тих, хто проігнорував цю міжнародну зустріч, проаналізувала Тетяна Силіна в статті “Саміт миру у Швейцарії: перша репетиція. Чи є в України час на продовження?”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *