До часу колапсу Росії, Україна може мати вже три колапси, тому маємо шукати інший вихід, вважає Ярослав Грицак

Відновити кордони 1991 року найближчим часом неможливо, але є імовірний сценарій завершення війни – Грицак

© Yanina Sokolova/youtube ЗСУ ведуть справедливу оборонну війну, проте справедливість у війні не завжди перемагає

Україна у війні знаходиться у “нижчій точці”, проте з отриманням західної воєнної допомоги є шанс змінити потенціал сил. Саме тому вирішальними будуть 2025 та 2026 роки. Разом з тим є сценарії завершення війни, які є раціональним у нинішній ситуації і вони можуть розглядатись. Про це сказав історик і публіцист, публічний інтелектуал Ярослав Грицак у проєкті “Рандеву з Яніною Соколовою”.

“Чи перемога є дійсно поверненням до кордонів 1991 року?”, – оцінює ситуацію Ярослав Грицак. Він вважає, що більшість українців, хоч і не зізнаються собі в цьому, оцінюють таке твердження як декларативне. “Нехай мене звинувачують в зраді, але я думаю, що це – раціональне мислення. Ми мусимо шукати якусь іншу розв’язку”.

На думку Ярослава Грицака одним з варіантів завершення війни є “німецький сценарій” часів Другої світової війни. Тоді частина Німеччини залишилась в зоні впливу Європи та Сполучених Штатів і створила Федеративну Республіку Німеччини. ФРН стала членом Північноатлантичного Альянсу та центром нового об’єднавчого європейського руху, неофіційним лідером Євросоюзу.

Інша частина Німеччини опинилася в кремлівській окупації, де була створена маріонеткова, залежна від Москви “республіка”. Вона опинилась в зоні впливу країн Варшавського договору і зрештою зазнала економічної і політичної поразки. У 90-х роках, НДР самоліквідувалась та беззбройно була приєднана до ФРН.

На думку історика, такий варіант є можливим, але не обов’язковим. Проте під час з’ясування того, що є перемогою для України, необхідно враховувати ресурсність Росії. “Росія зазнає колапсу, але коли це станеться – ми не знаємо. Але поки Росія сколапсне, Україна може три рази сколапснути. У нас не ті резерви”, – розмірковує Ярослав Грицак. Разом з тим “західна” частина України має швидко долучитись до ЄС та НАТО і почати рух як європейська держава із потужним захистом.

Після того, як у США схвалили виділення 61 мільярда доларів на допомогу Україні, експерти і політики закликають Білий дім визначитися зі своїми цілями в російсько-українській війні. Якщо поразка України не є альтернативою, а патова ситуація продовжить позиційну війну до нескінченності, то єдиним варіантом, що залишився, є поразка Росії. Разом з тим експерти зазначають, що розуміння того якою може бути перемога України та поразка Росії у колективного заходу до цього часу немає.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *