Тореадори з Васюківки Всеволода Нестайка екранізують – режисери Роман Краснощок та Антон Чистяков хочуть зняти фільм

За «Тореадорами з Васюківки» знімуть фільм

“Тореадорів з Васюківки” екранізують © А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Українські режисери отримали права на екранізацію книги.

Українські режисери Роман Краснощок та Антон Чистяков знімуть фільм за мотивами однієї з найпопулярніших дитячих книг – «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Як повідомляє «Суспільне Культура» з посиланням на режисерів, вони отримали права на екранізацію твору.

Це трилогія, яка розповідає про двох друзів – Яву та Павлушу, які живуть у селі та бажають прославитися на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів, відправляються підкорювати Київ і так далі.

Режисери заявили про те, що «головний мотив книги – справжня дружба та дорослішання». Вони додали, що були шанувальниками книги ще зі шкільних часів і давно мріяли її екранізувати. Продюсеркою майбутньої стрічки стане Вероніка Степанчук, відома роботою над такими фільмами, як «Мої думки тихі», «Як там Катя» та «Спадок брехні».

Деталі про знімальну команду та акторський склад поки не розкривають.

Нестайко написав трилогію «Тореадори з Васюківки» у 1963-1970 роках. До того, як її опублікували однією книгою, автор видав три повісті окремими книгами: «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966) та «Таємниця трьох невідомих» (1970). Всі три книги разом вийшли вперше в 1972 році. У 2004 році видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» опублікувало виправлену редакцію книги, в якій автор вилучив ідеологічні радянські нашарування та деякі незрозумілі сучасному читачу конструкції.

«Тореадорів з Васюківки» перекладено більше як 20 мовами. У 1979 році ухвалою Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію книгу  внесено до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Перша екранізація «Тореадорів з Васюківки» вийшла у 1965 році, її зняв режисер Самарій Зелкін. Це був короткометражний фільм, який переказував один з епізодів книжки. Стрічка отримала кілька міжнародних нагород, зокрема Гран-прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені (Німеччина, 1968) та головну премію Міжнародного фестивалю в Олександрії (Єгипет, 1969).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *