Демобілізація в Україні – Що потрібно знати працедавцями щодо роботи з колишніми військовими

Працевлаштування ветеранів: Що потрібно знати працедавцям про роботу для демобілізованих військових

© Офіс президента України

Після демобілізації для багатьох українців постає питання щодо повернення до мирного життя і пошуку роботи, тож працедавці у нашій державі для кращої адаптації робітників-ветеранів у колективи мають шукати нові підходи та методи. Про це йдеться у новому проєкті видання Ліга та компанії Метінвест Ріната Ахметова.

Повідомляється, що станом на зараз у Метінвесті працевлаштовані вже 518 ветеранів, з яких 482 людини здобули нову спеціальність у межах процесу перекваліфікації.

56-річний Едуард Аноткін із міста Кам’янське на Дніпропетровщині, спадковий металург – один з учасників проєкту. На третій день після повномасштабного вторгнення у 2022 році він пішов добровольцем на фронт, і був демобілізований через контузію. Після отриманої контузії він був вже не здатний виконувати попередню роботу, але у компанії допомогли йому опанувати нову професію слюсаря на підприємстві Каметсталь.

Дружина Едуарда Олексійовича була проти його рішення йти на фронт, але чоловік робив своє. Попросив лише попіклуватися про його матір, яка потребувала догляду. Їй про те, що пішов воювати, не зізнався.

“Вона досі не знає, що я був у війську. Бо завжди переживала за мене. В дитинстві після кожних батьківських зборів в лікарню потрапляла. Звісно, я її завжди обманював. Коли в травні нас вивезли на Донецький напрямок, збрехав, що направили чергувати від заводу як охоронця в Дніпропетровську лікарню, і тому я не зможу часто дзвонити і приїжджати”, — згадує військовий.

Про саму службу на тому напрямку Аноткін розповідає небагато, перші місяці були важкими. Ворог постійно “крив” з різних видів зброї, а наші не могли відповісти, бо не вистачало зброї та снарядів. Там же він і отримав контузію. Але реабілітацію пройти не вдалося: в його підрозділі не вистачало людей, і Едуард Олексійович щоразу повертався до своїх побратимів.

“Сьогодні кожен повинен розуміти, що не ветеран підлаштовується під соціум, а соціум повинен допомогти ветерану повернутись до життя поза лінією фронту”, – наголосив директор з персоналу та соціальних питань “Каметсталі” Іван Голтвенко

“Спілкуючись з ветеранами, які поверталися на підприємство, ми розуміли, що важливо надати їм можливість адаптуватись до іншого життя, зрозуміти, що змінилось за час їхньої відсутності, і допомогти звикнути до іншої реальності. Сьогодні ми навчаємо керівників і колектив, як важливо не травмувати, не бути нав’язливими, не задавати питань, які ранять, не нашкодити. І розказуємо, що саме потрібно для комфортної соціальної адаптації тих, хто повернувся”, — додав він.

Як повідомлялося раніше, у Метінвесті почали реалізацію також багатьох інших програм щодо допомоги у адаптації для ветеранів, які були розроблені спільно зі США. Першою ініціативою став унікальний навчальний курс з адаптації ветеранів до мирного життя – “Герої поруч”. До реалізації курсу долучилися спеціалісти у галузі психології та управління персоналом, військові психологи, а також самі ветерани.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *