Артилерійські снаряди для ЗСУ ‒ аналітик розповів, чим кращий натівський калібр

Експерт розповів про переваги снарядах 155-го калібру

© Rheinmetall Однією з переваг є можливість краще вести контрбатарейну роботу.

Українські військові на полі бою використовують як західні артилерійські снаряди, так і радянські. Однак “натівський” стандарт ‒ це саме калібр 155 мм, який має низку переваг, зокрема у дальності і потужності.

Про це в етері “Українського радіо” розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він зазначив, що ще з часів СРСР  в України залишилося чимала кількість снарядів із калібрами 152, 120 та 122 мм, проте ЗСУ поступово переходять на використання західних боєприпасів.

“У зброї, яку ми використовуємо, є певний ресурс на кількість пострілів з кожного ствола. Його можна дещо перевищити, але якщо вийти далеко за можливості цієї гармати, то вона у кращому випадку буде не точно стріляти, а в гіршому ‒ снаряди розриватимуться. Тому зброя ще радянських часів використовується і утилізується. Відновлювати її немає сенсу, адже її замінюють на сучаснішу”, ‒ уточнив експерт.

Гетьман додав, що калібр у 155 мм є найпотужнішим і має найбільшу дальність польоту.

“Можна і меншими користуватися, однак це вже для більш тактичних цілей. Але стріляти далеко і вести контрбатарейну боротьбу можливо винятково калібром 155 мм”, ‒ підсумував він.

Нагадаємо, Україна отримала першу партію снарядів у рамках ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів.

Чеська ініціатива із закупівлі снарядів для ЗСУ передбачає, що Україні нададуть 800 тисяч снаряді, зокрема 300 тисяч радянського зразка. Проте прем’єр-міністр Петр Фіала заявляв, що у рамках проєкту можуть надати 1,5 мільйона артилерійських боєприпасів протягом року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *