“Небезпечне та безвідповідальне рішення”: Білий дім про вихід РФ із зернової ініціативи

Джон Кірбі (фото – ЕРА)

Рішення Кремля вийти з Чорноморської зернової ініціативи та відновити блокаду українських портів “завдасть шкоди людям у всьому світі”, Росія нестиме “повну та виняткову відповідальність за наслідки цього військового акту агресії”. Про це заявив на брифінгу у Білому домі координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, повідомляє Голос Америки.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Коментуючи заяву Кремля про відмову продовжити участь Росії в зерновій угоді, Кірбі сказав, що “Росія нестиме повну та виняткову відповідальність за наслідки цього військового акту агресії”.

У Білому домі зазначили, що світові ціни на продовольство “різко зросли внаслідок жорстокого та неспровокованого вторгнення Росії в Україну”, і що більш ніж половина з 33 млн тонн зерна та продовольства, які були відвантажені в рамках зернової ініціативи, були спрямовані в країни, що розвиваються, зокрема в регіони, які мають найбільшу нестачу продовольства.

“Ми закликаємо уряд Росії негайно скасувати своє рішення”, – сказав Кірбі.

Він також повідомив, що адміністрація США працює і продовжуватиме працювати з іншими країнами, щоб “дати можливість як російському, так і українському зерну дістатися зовнішнього світу”, і що США підтримають доставляння зерна з України на ринки, зокрема “іншими маршрутами”, хоча ними “математично неможливо” забезпечити доставляння такого самого обсягу зерна, яке можна було б відправити в рамках зернової угоди, якби вона була продовжена.

  • 17 липня 2023 року Росія оголосила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи. Вона повідомила, що не даватиме гарантій ненападу на цивільні судна після цієї дати. Зеленський у відповідь нагадав, що між Україною та Росією не було жодних домовленостей, а вихід росіян стосується лише її угоди з ООН та Туреччиною.
  • У жовтні 2022 року Росія вже виходила із зернової угоди, але Туреччина та ООН почали самі виконувати інспекції суден з українським зерном, що змусило Росію швидко передумати.

Читайте також: Зеленський написав Гутеррішу та Ердогану щодо зернової угоди без “купки людей у Кремлі”

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *