Прем’єр-міністр Австралії хоче підписати угоду про вільну торгівлю з ЄС “якомога швидше”

Прем'єр-міністр Австралії хоче підписати угоду про вільну торгівлю з ЄС "якомога швидше"

КИЇВ. 10 вересня. УНН. Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе заявив у суботу, що перспективи підписання угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом цього року кращі, ніж у 2024 році, після зупинки переговорів у липні. Про це пише Reuters, передає УНН.

Деталі 

Дискусії між Австралією та ЄС зупинилися в середині року, частково через розширення доступу на ринок для австралійських фермерських продуктів, таких як яловичина.

Виступаючи в Нью-Делі, Індія, пізно в суботу в кулуарах саміт G20, Альбанезе сказав, що підняв це питання з канцлером Німеччини Олафом Шольцем на заході та планує підняти його з президентом Франції Еммануелем Макроном.

«Я хотів би, щоб Угода про вільну торгівлю з Австралією та ЄС була врегульована якнайшвидше», — сказав Албанезе. «Цілком зрозуміло, з тими графіками, які є, що цього року перспективи цього набагато більші, ніж наступного, тому що він пов’язаний з виборами».

Довідково

ЄС та Австралія розпочали переговори щодо торговельної угоди в 2018 році, але розбіжності залишаються, зокрема, щодо ступеня, до якого ЄС відкриє свої ринки для деяких австралійських сільськогосподарських продуктів.

Австралія хоче отримати більше доступу до ринків ЄС для своєї яловичини, баранини, молочних продуктів і вин, значна частина яких підпадає під дію тарифів і квот.

Для ЄС торговельна угода може допомогти в пошуку критично важливої ​​сировини для його зеленого та цифрового переходу та зменшити його залежність від Китаю.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *