НАЗК склало протокол стосовно нардепа Дубінського: що відомо

НАЗК склало протокол стосовно нардепа Дубінського: що відомо

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол за фактами реалізації Олександром Дубінським депутатських повноважень в умовах реального конфлікту інтересів, передає УНН із посиланням на НАЗК.

У НАЗК нагадали, що слідчими здійснюється досудове розслідування за фактом вчинення ним службового підроблення з метою створення підстав для свого виїзду за кордон.

Цитата

“Будучи повідомленим про підозру у вчиненні зазначеного злочину, Олександр Дубінський надіслав депутатські звернення до Міністерства охорони здоров’я та ДБР для задоволення приватного інтересу: отримання відомостей, необхідних для власного захисту від кримінального переслідування.

Зокрема, у серпні він надіслав депутатське звернення до Міністерства охорони здоров’я, у якому вимагав надати інформацію про хід та результати розгляду його попереднього звернення до Міністерства, службове підроблення якого власне і є предметом згаданого досудового розслідування.

У діях народного депутата містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП – вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів”, – йдеться у повідомленні.

Додамо

У НАЗК додали, що визнання Дубинського винним у вчиненні зазначеного правопорушення матиме наслідком накладення адміністративного стягнення у розмірі до 6 800 гривень, а також внесення відомостей про нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Розгляд справи за вказаним протоколом здійснюватиме Печерський районний суд Києва.

Розуміючи важливість запобігання вчиненню подібних правопорушень народними депутатами, Національне агентство неодноразово звертало увагу на недопустимість використання права на депутатське звернення у приватних інтересах народних депутатів.

“… наприклад, у серпні 2022 року Печерський районний суд Києва за матеріалами НАЗК ухвалив рішення щодо народного депутата України за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів. У грудні 2021 року працівники одного із закладів харчування в Одесі відмовилися його обслуговувати через відсутність COVID-сертифіката. Пізніше депутат звернувся до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Одеського міського голови з депутатськими зверненнями, у яких порушувались питання, що становили його приватний інтерес. У депутатських зверненнях йшла мова про надання відповідних документів та проведення перевірок діяльності закладів громадського харчування мережі, де відмовилися обслуговувати посадовця. За висновком суду, приватний інтерес депутата полягав у прагненні помститись за відмову в обслуговуванні”, – додали у НАЗК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд відправив Дубінського під цілодобовий домашній арешт

Додамо

Як повідомляв УНН, Дубінського та одного з його спільників підозрюють у скоєнні злочину передбачено ч.2. ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон (мова йде про скоєння таких дій повторно чи щодо декількох осіб) – санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Кримінальне провадження було розпочате після того, як дехто на прізвище Базюк у липні цього року намагався на своєму авто перетнути кордон із Молдовою за дозволом, наданим після внесення до системи «Шлях». Підставою для внесення до системи стало клопотання ГО «Медіаоборона». Однак вказаний громадянин, коли його опитали прикордонники, виявився необізнаним з діяльністю цього ГО і повідомив, що документи йому передав нардеп Дубінський, який є чоловіком його сестри. Виявилося, що Базюк мав виїхати за кордон, аби перегнати особисте авто Дубінського з аеропорту Кишинева до Відня.

Пізніше в ході розслідування правоохоронці виявили листування між фігурантами кримінального провадження, яке підтверджувало причетність Дубінського до організації незаконного виїзду Базюка. А також встановили, що ГО «Медіаоборона» фактично не проводить жодної діяльності і є підконтрольною нардепу структурою.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *