У разі падіння темпів вакцинації від COVID восени може бути сплеск захворюваності – МОЗ

У разі падіння темпів вакцинації від COVID восени може бути сплеск захворюваності - МОЗ

КИЇВ. 26 липня. УНН. Попри офіційне скасування карантину з 1 липня 2023 року, вакцинація проти COVID-19 залишається рекомендованою для всіх. Наразі ж рівень охоплення щепленнями проти COVID–19 знижується, і у випадку продовження такої тенденції вже восени може бути сплеск захворюваності, повідомляють у МОЗ, пише УНН.

Деталі

“Рівень охоплення щепленнями проти COVID–19 з початку літа знижується. В Україні станом на 15 липня понад 870 тис. людей не отримали другу дозу вакцини проти COVID”, – повідомили у МОЗ.

МОЗ радять зробити щеплення людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, старшим за 60 років, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Загальний рівень охоплення щепленнями по Україні залишається нижчим за 70% серед загального населення та 30% – серед українців, старших за 60 років.

Цитата

“Під час пандемії карантинні заходи спрацювали ефективно, і надалі від кожного з нас залежить, чи доведеться знову до них повертатись в разі збільшення кількості випадків. Вірус не зник, і восени ризикуємо побачити чергову сезонну хвилю захворюваності, тому зараз важливо поновити захист, щоб мати сформований імунітет та знизити ризики для власного здоровʼя”, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Якщо темпи вакцинації продовжуватимуть знижуватися, восени медична система може зіткнутися зі сплеском захворюваності на COVID-19”, – наголосили в МОЗ.

Доповнення

Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 – це 4 щеплення. Через 5 місяців після первинного курсу вакцинації необхідно зробити перший бустер. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої.

Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку. Для щеплень дітей 5-11 років використовують спеціальну вакцину Comirnaty, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей, старших 12 років.

Медична інфраструктура з вакцинації дозволяє робити щепленням у всіх регіонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30% молоді відчули негативний вплив пандемії COVID-19 на психічне здоров’я – дослідження

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *