Майже півтори тисячі квадратних кілометрів Чорного моря сьогодні цвіте

Майже півтори тисячі квадратних кілометрів Чорного моря сьогодні цвіте

КИЇВ. 29 червня. УНН. Внаслідок підриву Каховської ГЕС у Чорному морі виникло цвітіння водоростей. Цей процес може спричиняти хвороби у людей. Про це повідомив під час брифінгу директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної військової адміністрації Павло Буланович, передає УНН.

Цитата

“Море зараз має зелений колір, це пов’язано з великою кількістю синьо-зелених водоростей, які, власне, розмножуються досить інтенсивно, саме завдяки тому, що потрапила прісна вода зі збільшенням температури води і збільшенням температури навколишнього середовища. Це все є фактори, які стимулюють їх розмноження. Сьогодні ми маємо ситуацію, майже півтори тисячі квадратних кілометрів Чорного моря сьогодні цвіте”, – повідомив Буланович.

Деталі

Таке цвітіння небезпечне, оскільки ці водорості досить токсичні і можуть викликати захворювання у людини.

“Крім того, вони забирають кисень з води, а це може призвести до згубних явищ, таких як відмирання гідробіонтів, замор водних біоресурсів, риби, бичка і тому подібне. Крім того, гине кормова база, і фактично рибні ресурси, які годуються з цією кормовою базою, вимушені переходити на інші регіони”, – пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів.

Також, наразі біохімічна ситуація у морі є не зовсім стабільною.

“Перевищення гранично допустимих концентрацій нема практично ніде за виключенням перевищення у два рази по завислим речовинам по Ланжерону. Це обумовлене сміттям. Крім того, сьогодні солоність підвищується і складає десь приблизно 12-13 проміле, при нормі мінімальної 12. Там 12-18 це нормальний стан Чорного моря по солоності сьогодні. Ми вже вийшли десь на цифру 12-13 проміле, проте ця цифра нестабільна. Наприклад, позавчора було 14 проміле, вчора було дев’ять. Сьогодні в нас 12 проміле, тобто ще є потрапляння прісної води до Чорного моря. Тому ця ситуація сьогодні не зовсім стабільна”, – сказав Буланович.

Але він вважає, що десь за тиждень ситуація зрівняється і солоність морської води буде триматись на сезонних рівнях.

Крім того, за його словами, мікробіологічний стан Чорного моря зараз викликає певну занепокоєність.

“Було виявлено холероподібні вібріони, вони викликають гострі кишкові захворювання, які можуть бути в разі недотримання гігієнічних норм та правил. Крім того, у нас є випадки, коли було виявлено яйця гельмінтів в Чорноморську в районі морського порту. Але не дивлячись на численні звернення, люди продовжують купатись в Чорному морі, наражаючи на небезпеку себе, близьких та оточуючих. Ну і звичайно, це може призвести до певної ланцюгової реакції і завищеного рівня захворюваності населення”, – сказав директор департаменту.

Також Буланович зауважив, що яйця гельмінтів було знайдено не тільки в воді, а й у піску.

“Це забруднення означає, що продовжується заборона на вилов риби з Чорного моря, з Білгород-Дністровського лиману та з інших водойм, які мають зв’язки з морем. Бо риба, в першу чергу, при потраплянні у їжу є переносником захворювань. Тобто, якщо людина поїла хвору рибу є шанс захворіти вже від цієї риби”, – повідомив Буланович.

Нагадаємо

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

У зоні з загрозою затоплення опинилися до 80 населених пунктів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *