Каннський кінофестиваль 2024 покаже фільм Вторгнення Сергія Лозниці, якого виключили з Української кіноакадемії

На Каннському кінофестивалі покажуть фільм Сергія Лозниці «Вторгнення»

“Вторгнення” покажуть на Каннському кінофестивалі © Mailis Michael/Facebook 2022-го режисера виключили зі складу Української кіноакадемії.

В секції «Спецпоказ» 77 Міжнародного каннського кінофестивалю відбудеться світова прем’єра фільму «Вторгнення» режисера Сергія Лозниці, якого 2022 року виключили зі складу Української кіноакадемії. Фільм з’явився у програмі, опублікованій на сайті фестивалю.

Продюсер стрічки Михайло Майліс на Facebook написав, що «майже два роки наша команда знімала фільм про вас, дорогий і мужній український народ!».

«Ми проїхали всю Україну. Наша камера побачила вас в різних куточках країни під час війни. Виробляючи цей фільм, ми мріяли по завершенню представити його на високому рівні в країнах Заходу. І нагадати всім, як багато ви зробили за ці два роки у боротьбі з силами зла. Сподіваюсь нам це вдасться», – додав він.

Майліс также навів слова самого Лозниці, який заявив, що знімав стрічку «із глибоким болем у серці та з великою любов’ю до своєї країни».

Виробництвом «Вторгнення» займалася компанія ATOMS & VOID з Нідерландів у спільному виробництві з ARTE France (Франція) та Current Time TV (США).

Нагадаємо, у 2022 році рішенням Наглядової ради та Правління Української кіноакадемії Лозницю було виключено з її складу.

Тоді у заяві говорилося, що режисер «неодноразово наголошував, що вважає себе космополітом, “людиною світу”. Проте зараз, коли Україна щосили відстоює свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця має бути його національна ідентичність». Українська кіноакадемія також закликала не сприймати Лозницю як представника української культурної галузі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *