© depositphotos/badahos “Ми вважаємо це гуманітарною акцією”.
Речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що Україна працює над створенням коаліції держав, які допомагатимуть нам зі збиттям дронів і ракет РФ.
За його словами, позиція Києва стосовно збиття ракет і дронів залишається незмінною: вона виступає за допомогу сусідніх держав, щонайменше “тих ракет і дронів, які прямують у напрямку цих країн”.
“Ми вважаємо, що це, по-перше, посилює безпеку цих країн, якщо вони можуть збити ракету, яка загрожує їхньому повітряному простору, до того, як вона в нього потрапить. Це відповідає їхнім національним інтересам”, – сказав Тихий.
По-друге, каже чиновник, участь сусідів України у збитті російських ракет і дронів, згідно з міжнародним правом, “не є ані ескалацією, ані участю країни у війні”.
“Понад те, ми вважаємо це гуманітарною акцією – збивати ракети й дрони, які летять на цивільне населення та інфраструктуру”, – наголосив представник МЗС.
Дипломат також підкреслив, що Київ працює як із сусідніми країнами, так і з ширшим колом партнерів, “щоб створити коаліцію на підтримку цього рішення”.
“Ця робота триває. Коли будуть конкретні результати, ми обов’язково про це повідомимо”, – додав він.
Раніше Сікорський заявляв, що країни, які межують з Україною, мають “обов’язок” збивати російські ракети, що наближаються до їхнього повітряного простору, навіть якщо НАТО виступає проти такої дії. За його словами, Варшава зобов’язана забезпечити безпеку своїх громадян, попри побоювання, що перехоплення ракет над українською територією може втягнути Альянс у війну Росії проти України.