Завдана шкода Україні оцінена у 486 млрд доларів – Велика сімка вважає, що Росія все заплатить

Росія має заплатити Україні 486 млрд доларів – декларація G7

© G7 Italy Велика сімка вважає, що зобов’язання Росії відшкодувати завдану шкоду «є чіткими»

У декларації лідерів країн Великої сімки за результатами Саміту в Італії зазначається, що Росія має відшкодувати Україні всю завдану шкоду, яка зараз оцінюється Світовим банком сумою 486 млрд доларів.  

«Росія повинна припинити свою незаконну агресивну війну і заплатити за шкоду, яку вона завдала Україні. За даними Світового банку, ці збитки наразі перевищують 486 мільярдів доларів США. Росія не має права вирішувати чи буде вона платити за шкоду, завдану Україні, і коли саме. Зобов’язання Росії за міжнародним правом щодо відшкодування завданої нею шкоди є чіткими, і тому ми продовжуємо розглядати всі можливі законні шляхи, за допомогою яких Росія може виконати ці зобов’язання», – йдеться у декларації G7.

Лідери країн Великої сімки зазначили у декларації, що будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» й разом з міжнародними партнерами «сповнені рішучості продовжувати надавати військову, бюджетну, гуманітарну і підтримку Україні та її народу у військовій, бюджетній, гуманітарній та відновлювальній сферах».

«Ми, як і раніше, сповнені рішучості розвіяти будь-яке хибне уявлення про те, що час грає на боці Росії… або що Росія може перемогти, спричинивши економічний крах України», – заявили лідери G7.

Нагадаємо, за оцінками аналітиків Світового банку, витрати на реконструкцію України оцінюються у 486 млрд доларів протягом наступного десятиліття, що приблизно у 2,8 раза перевищує номінальний ВВП у 2023 році та значно перевищує попередні оцінки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *