Заколот Прігожина – росіяни посперечалися про те, як правильно вбивати українців, вважає експерт

Росіяни вбивають інших росіян, бо сперечаються як правильно вбивати українців – експерт про бунт Прігожина

© Getty Images Експерт прогнозує, що Путін посилить у системі влади одночасно підкуп та репресії

До Росії, завдяки короткочасному заколоту Євгєнія Прігожина, прийшов страх політичних змін, коли еліта розділена, а громадськість незадоволена. Відповідно постає питання, чи зможе система пережити цей шок, вважає старший науковий співробітник Atlantic Council Браян Вітмор. 

На думку експерта, заколот Прігожина являв собою зведення рахунків між двома ворогуючими фракціями в оточенні Путіна, які входять до його «злочинного синдикату», повідомляє «Голос Америки». 

«Тут ви маєте випадок, коли одні росіяни вбивають інших росіян, тому що вони не згодні щодо того, як правильно вбивати українців. І це свідчить про стан сучасної Росії», – каже Вітмор, називаючи те, що відбулося, російським словом ««разборки».

На його думку, обидві сторони цих «разборок» виступають за те, щоб продовжувати війну в Україні і робити це ефективніше.

Невизначеності ситуації у Росії додає зникнення генерала Сєргєя Суровікіна, якого востаннє бачили в ніч на 23 червня.  

Вітмор вважає, що Путін не впевнений у тому, чи зможе його система вижити, а тому використовує підкуп – один з небагатьох інструментів, що в нього залишились. Тому російський президент зараз підвищує зарплату поліції та службам безпеки на 10,5%, задовольняє запит Росгвардії на важке озброєння включно з танками. 

Окрім «пряника», буде задіяний й «батіг». На думку Вітмора, Росію чекають репресії і чистки – Путін хоче вселити страх у системі.

«Ми все ще спостерігаємо наслідки, і я не впевнений, що наразі ми можемо повністю зрозуміти, де перебуваємо і куди рухаємося на даний момент», – каже експерт, але зазначає, що у Росії змінилося «щось фундаментальне».

Раніше Вітмор зазначав, що фракція «яструбів» у Росії потужна й становить серйозну загрозу для режиму Путіна. Російська система влади базується не на інституціях, а на неформальних патронажних мережах, де Путін грає роль найвищого арбітра. Коли Путін сильний, такий підхід працює до певної міри. Але коли Путін ослаблений, ситуація може вийти з-під контролю.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *