Заява до ДБР на генерала Содоля — журналісти The Washington Post отримали до неї доступ

Рішення Содоля призвели до загибелі тисяч військовослужбовців ЗСУ — Кротевич у листі до ДБР

Юрій Содоль © Скриншот из видео WP отримала доступ до листа Кротевича до ДБР із закликом провести розслідування щодо генерала Юрія Содоля.

Цього тижня відомий український офіцер звинуватив вищого командувача в некомпетентності, поклавши на нього відповідальність за “тисячі” жертв, що є рідкісною публічною критикою з боку військових. Богдан Кротевич, начальник штабу Національної гвардії “Азов”, подав скаргу до Державного бюро розслідувань (ДБР) України щодо “військового генерала [Содоля], який, на мою думку, вбив більше українських солдатів, ніж будь-який російський генерал”, написав він у своєму повідомленні в Telegram 24 червня.

За кілька годин президент Володимир Зеленський оголосив, що ухвалив рішення про заміну командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Журналісти The Washington Post отримали доступ до листа Кротевича до ДБР, в якому він скаржиться на Содоля. У своїй скарзі Кротевич звинуватив Содоля у численних помилках, починаючи з його ролі командира під час оборони Маріуполя у 2022 році. 

“Хоча генерал Содоль не керував обороною міста і не провів жодної години в Маріуполі, йому було надано звання Героя України”, — написав Кротевич, додавши, що Содоль не забезпечував бригаду “Азов” боєприпасами й не будував оборонні споруди міста напередодні атаки.

Крім того, коли один з командирів у місті попросив у Содоля інструкцій, він відповів: “Нам кінець” і поклав слухавку. Також у скарзі йде мова про те, що Содоль наказав “Азову” наступати без необхідних артилерійських боєприпасів, а коли були наведені аргументи, чому це неможливо, “проти командира [“Азова”] були розпочаті формальні розслідування”.

“Генерал Содоль неадекватно командує військами, а його рішення призвели до загибелі тисяч військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії та інших силових структур, що спричинило слабку позицію на фронті та втрату значної частини території”, — заявив Кротевич.

Нагадаємо, що народна депутатка Мар’яна Безугла повідомила, що російські війська здійснили прорив позицій Сил оборони України у напрямку на Торецьк. Вона звинуватила у цьому колишнього командувача Об’єднаних сил Збройних сил України Юрія Содоля.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *