Захід не дає сім Patriot для України, хоча має близько ста батарей – заява Борреля

Боррель назвав кількість батарей Patriot на Заході, сім з яких союзники не можуть надати Україні

© Офіційний сайт НАТО Дипломат закликав міністрів оборони зустрітися для обговорення можливості посилення ППО України

Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель на форумі Nueva Economia Forum назвав кількість батарей зенітно-ракетних комплексів Patriot, які є на озброєнні західних армій і яких потребує Україна для посилення ППО. 

«Кілька днів тому я розмовляв з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, і він відчайдушно просить сім батарей Patriot для захисту своєї країни. Неможливо уявити, щоб ми не змогли їх надати, враховуючи, що західні армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ж таки ми не можемо надати ті сім, про які вони відчайдушно просять», – сказав Боррель, повідомляє дипломатична служба ЄС .

Боррель закликав міністрів закордонних справ та оборони країн-членів ЄС через кілька тижнів зустрітись та обговорити можливості посилення української ППО, «щоб Україна могла зупинити російські ракети і їхні плануючі бомби, які руйнують міську інфраструктуру».

«Ми говоримо про відновлення України, але ми повинні більше говорити про те, як уникнути руйнувань. Найкращий спосіб витрачати менше на відбудову – це витрачати більше на запобігання руйнуванню», – сказав дипломат.

Нагадаємо, Боррель нещодавно заявив, що Європа повинна готуватися до потенційної війни, оскільки повномасштабний конфлікт на континенті за межами України «більше не є фантазією» і РФ загрожує континенту не лише через війну проти України.

Нещодавно глава МЗС Кулеба заявив, що очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель працює над тим, щоб наша держава отримала більше систем ППО Patriot. Президент України Володимир Зеленський у лютому заявляв, що «10 систем Patriot» могли б «кардинально змінити ситуацію». У квітні він сказав, що «Україні бажано мати 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *