Українців виявили у списку інструкторів російської армії – хто вони

Зрадники з України працюють інструкторами в російському війську – розслідування

© Міноборони Росії / Telegram Розслідувачі отримали список із 151 російського інструктора, і принаймні деякі з них пов’язані з Україною.

Журналісти редакції розслідувань «Суспільного» опублікували список 151 інструктора російської армії, які готують російських військових. У ньому виявились бізнесмени, злочинці, переконані російські націоналісти та зрадники України. Деякі з них набрались досвіду у російських війнах в Афганістані, Чечні, Грузії, Молдові, Сирії, а також в Україні.

Журналісти верифікували дані отриманого списку  та навіть поспілкувались з кількома його фігурантами, які підтвердили, що навчають військових.

В’ячеслав Москаленко ліворуч

В’ячеслав Москаленко ліворуч

Одним із них є уродженець Харківщини 48-річний рядовий В’ячеслав Москаленко, який вчить мобілізованих росіян працювати з протитанковими ракетними комплексами і станковими протитанковими гранатометами.

До повномасштабного вторгнення він впродовж 2014-2022 років воював у  «ЧВК Донбас», а потім брав участь у штурмі Маріуполя навесні 2022 року. Попри отримання російського громадянства, від українського він чомусь не відмовився.

До «служби» на Росію, ще у 1999 році він вчинив крадіжку державного майна в особливо великих розмірах. Його засудили, але у 2001 році звільнили умовно-достроково з підпискою про невиїзд. Тоді ж Москаленко втік до Москви, а потім оселився у Воронежі, де приєднався до «казачєго войска», у лавах якого і відправився воювати на Донбас.

Інший зрадник 64-річний Микола Клочко, який народився у Бахмуті, але проживає в Алушті.

Свого часу Клочко воював в Афганістані, а в Україні на початку 2000-х відкрив бізнес прокату товарів для спорту та відпочинку.

Після окупації Криму радо отримав громадянство РФ, хоча ще в 2020 році мав рахунок в українському банку.

І хоча офіційно Клочко є російським підприємцем — займається торгівлею, ремонтними роботами і, здає приміщення в оренду, паралельно він тренує російських військових.

Ще один зрадник у списку  43-річний Димченко Денис Сергійовича. Він родом із селища Брилівки на Херсонщині, нині окуповане Росією.

З 14 років Димченко жив у Санкт-Петербурзі, де навчався у кадетському Нахімовському училищі, а потім — у Вищому військово-морському училищі імені ленінського комсомолу.

У 2013 році був студентом юридичного факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського і проживав у Сімферополі.

При цьому завжди був прихильником «русского міра», а російські пропагандисти називали його «символом ополчєнія».

Після окупації Криму він став членом проросійських загонів «самооборони» і був членом «кримського козачого війська», а воювати в Україні почав ще у 2014 році. До 2022 року був добровольцем батальйону терористів «Вікінг» і керував розвідротою.

При цьому увесь цей час він зберігав українське громадянство, мав рахунки в українських банках та навіть зареєстроване в Херсонській області підприємство з вирощування винограду.

Димченко встиг навіть побувати ти російським найманцем у Лівії, а після повномасштабного вторгнення Росії в Україну продовжив воювати у складі новоствореного загону «Барс 23».

Щоправда його військова та інструкторська кар’єра закінчилась у квітні 2024 року  – загинув «під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку».

Ще один «інструктор»— 61-річний полковник російської армії Максаков Віталій Вікторович. Він теж родом з України, з міста Саки, а до 2010 року він мав прізвище Мірошниченко.

У 2014-2015 роках він був інструктором у так званих «апалчєнцов ДНР», а зараз навчає мобілізованих росіян спеціальній підготовці і тактиці. Відомо, що він воював у Афганістані, Придністров’ї та в Україні. Зокрема, у 2014 році захоплював Крим.

Один із його синів – російський десантник та, ймовірно, теж воює в Україні.

68-річний полковник у відставці Малолєтко Анатолій Владіміровіч також народився в Україні, у селі Павлиші Кіровоградської області, де в нього досі проживає рідня.

Служив у радянських військах у Німеччині, воював в Афганістані, потім служив у російській армії.

Після окупації Криму тодішній інженер «Газпрому» отримав пропозицію стати першим окупаційним військкомом на півострові. Зокрема у 2015 році організовував призов кримчан до армії РФ. У 2017 році його з посади звільнили, але він залишився в Криму та тренує російських військових.

Загалом із списком російських інструкторів можна ознайомитись тут.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *