Україна отримає F-16 — як вони допоможуть ЗСУ у Чорному морі — новини України

Україна хотіла б розширити судноплавний коридор портами Миколаєва та Херсона — Неїжпапа

© ВМС ЗС України / Facebook Та поки що це складно через окупацію Кінбурнської коси. 

Командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа сподівається, що коли Україна отримає західні винищувачі F-16, то зможе кинути виклик Росії в питанні домінування у небі над Чорним морем. Під час інтерв’ю агенції Reuters він також наголосив, що Київ хотів би розширити свій судноплавний коридор.

Зараз він передбачає перевезення з трьох портів міста Одеса. До цього переліку, продовжив Неїжпапа, Україна додала б порти Миколаєва та Херсона. Та поки що це складно через окупацію Кінбурнської коси. 

“F-16 з відповідним озброєнням зможуть відкидати російські військові літаки. Північно-західна частина Чорного моря, зокрема коридор для цивільних суден, буде майже на 100% захищений”, — сказав Неїжпапа.

Зараз такі судна, продовжив віцеадмірал, супроводжуються патрульними катерами. Також захистом коридорів та портів опікуються сили ППО.

Неїжпапа розповів, що за час повномасштабної війни захисники ліквідували або пошкодили 27 російських військових кораблів. Він уточнив, що п’ять з них вдалося знищити з допомогою мін, які морські безпілотники розмістили біля Севастопольської бухти у тимчасово анексованому Криму. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *