© Олександр Камишін/Telegran Наздогнати Росію у виробництві не вдасться, тому доводиться іти на інші кроки.
Україна застосовує свої нові розробки у виробництві зброї відразу на полі бою, оскільки часто не має часу для їхнього випробування, розповів міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін журналісту Саймону Шустеру у матеріалі для TIME, присвяченому виробництву української зброї.
«У нас немає часу випробовувати ці речі на полігоні. Ми перевіряємо їх у бою. Тож ми маємо бути присутніми під час їх використання, вносячи корективи та покращуючи їх», — заявив Камишін та додав, що часто сам їздить на такі завдання.
Міністр заявив, що майже всі останні удари по цілях у Росії були нанесені не з іноземних запасів, а із зброї, виробленої в Україні останнім часом.
При цьому він зазначив, що скільки б Україна не виробляла зброї, їй не вдасться наздогнати Росію, тому потрібно використовувати передові технології, щоб знайти новий підхід.
«Після вторгнення українські інженери випробували нові ракети та почали серійне виробництво бойових безпілотників. Використовуючи стару американську ракету, українці надурили систему, щоб дешево збивати російські літаки. Вони також почали зварювати шматки металу у гігантські граблі, щоб орати ворожі мінні поля. Жодне з цих нововведень не стало вирішальним на полі бою, але президент і його команда зробили ставку на те, що з часом перехід до внутрішнього виробництва може дати їм достатню перевагу для перемоги. Їхнім найбільшим завданням у найближчі місяці буде залучення іноземних партнерів до української збройової промисловості та отримання ліцензій, необхідних для виробництва та ремонту західної зброї», – пише автор матеріалу.
«Раніше нашою моделлю було: віддайте нам. Тепер нашою моделлю буде: Давайте зробимо це разом», – зазначив Камишін.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року Олександр Камишін прогнозував, що у 2024 році спроможності підприємств українського оборонно-промислового комплексу можуть зрости у шість разів. За його словами, попри обстріли, дефіцит кадрів та недостатню кількість замовлень, у 2023 році спроможності української оборонки зросли більш ніж в три рази.