© Getty Images Водночас речник повітряних сил заявив, що паніку навколо ситуації нагнітають навмисно.
Україна дійсно має певний дефіцит зенітних керованих ракет після останніх російських ракетних атак, однак до матеріалів іноземних ЗМІ із прогнозом зупинки їх постачання слід ставитись обережно, заявив в ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«У нас з’являється дедалі більше західної техніки, відповідно, вона потребує як обслуговування, ремонту, оновлення, поповнення, так і боєприпасів. Навіть радянські боєприпаси до зенітних керованих систем ми теж отримуємо від країн, які мають на озброєнні такі системи. Відбувається нормоване постачання згідно витрат. Україна витратила зараз чималий запас ракет, що були, на ці три атаки. Одна більш потужна, потім йде тенденція до меншого застосування засобів повітряного нападу, все одно це великий розхід, і зенітних керованих ракет зокрема», – заявив він.
Водночас коментуючи матеріал New York Times від 6 січня, у якому видання із посиланням на неназваних офіційних осіб Білого дому та Пентагону заявило, що постачання ракет-перехоплювачів Patriot незабаром може припинитись, оскільки одна ракета, як повідомляється, коштує від 2 до 4 мільйонів доларів кожна, Ігнат закликав ставитись до цих матеріалів з обережністю.
«Давайте розберемося, хто попереджає – джерела, які знайшла газета The New York Times. Я дуже обережно ставлюсь до таких заяв і висловлювань. Для чого вони робляться і кому це вигідно – теж питання. Не один раз вже коментував ці заяви і публікації від західних ЗМІ, вони з’являються вже не вперше», – сказав він.
Спікер ПС додав, що, військові виробництва в Європі, США та інших країнах набирають обертів, а західні партнери добре проінформовані про рівень забезпечення України засобами протиповітряної оборони.
Раніше Юрій Ігнат зазначив, що постачання ракет для відбиття ракетних та дронових атак армії РФ тривають.