© Пресслужба Мінцифри Ця технологія дозволяє автоматично ідентифікувати та уражати цілі та може працювати під дією РЕБ.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що Україна планує закупити 10 тисяч дронів з донаведенням через закритий модуль Prozorro. Він пояснив, що розробка таких компонентів є складним завданням з технічного погляду.
Та в нашій країні їх виготовленням займаються вже 10 компаній. А конкуренція, яка з’являється на ринку, дозволяє купувати дрони за найменшою ціною, пояснює міністр.
“Держава вже законтрактувала три тисячі FPV-дронів з донаведенням з найменшою вартістю завдяки тендеру на Prozorro і зараз проводить ще один на десять тисяч таких БпЛА”, — розповів він.
Донаведення дозволить менше залучати операторів БпЛА, що сприятиме посиленню їх безпеки. Окрім цього, воно дозволяє автоматично ідентифікувати та уражати цілі та може працювати під дією РЕБ.
“Багато є переваг, тому ми вбачаємо в цій технології майбутню картину бою. До цього ми рано чи пізно прийдемо”, — розповів Федоров.
Нагадаємо, професор кафедри військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні Майкл Кларк припустив, що завдяки ШІ один пілот зможе керувати одразу тисячею дронів. Він додав, що шанси влучання у необхідний об’єкт зростають, якщо застосовувати БпЛА роєм.