Удари по РФ американською зброєю – Україна намагається переконати США дати дозвіл бити по Росії

Україна намагається переконати США дозволити бити по Росії американською зброєю — Politico

© Офіс президента Українські парламентарі прибули до американської столиці, щоб заручитися підтримкою Конгресу з цього питання.

Група українських народних депутатів прибула цього тижня до Вашингтону, аби переконати адміністрацію президента США Джо Байдена зняти заборону на удари по території Росії зброєю американського походження. Як повідомляють джерела Politico, політика Білого дому стримала Україну від ударів по російських позиціях, які готувалися до нападу на Харківщину.

За словами співрозмовників видання, українські парламентарі планують заручитися підтримкою Конгресу в цьому питанні. Народні депутати називають позицію адміністрації Байдена основною перепоною на сьогоднішній день.

«Головна проблема зараз — це політика Білого дому щодо обмеження наших можливостей завдавати ударів по військових об’єктах у Росії», – заявив Давид Арахамія, голова правлячої в українському парламенті партії «Слуга народу».

Росіяни усвідомлюють обмеження, які накладає Білий дім на Україну та користуються цим. Через це вони змогли зібрати біля кордону десятки тисяч солдатів, які пізніше атакували Харківщину.

«Ми бачили, як їхні військові сиділи за один-два кілометри від кордону всередині Росії, і ми нічого не могли з цим вдіяти», – заявила в окремому інтерв’ю Олександра Устинова, депутатка від партії «Слуга народу».

Проте, як зазначає Politico, політика адміністрації Байдена не змінилася. За словами одного з чиновників, американська допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на російській території.

Нагадаємо, раніше в США заявили, що вони «не заохочують і не підтримують завдання ударів Україною за межами її території». Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, коментуючи атаки по російським НПЗ. За його словами, позиція Вашингтону відображає «тривалу політику» американської сторони.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *