Удари дронів по Росії – Блінкен вважає, що вибір цілей є питанням України, а не США

У Держдепі прокоментували перекидання війни на територію Росії

Держсекретар США Блінкен підписує український прапор © Secretary Antony Blinken / Twitter Держсекретар Блінкен вважає, що вибір цілей – це питання України, а не США

Державний секретар США Ентоні Блінкен, після повернення з Києва, прокоментував заяви про перекидання війни на територію Росії, які пов’язані із посиленням ударів по російських об’єктах у глибокому тилу (у Москві, Пскові та інших містах), а також на тлі можливої відправки Вашингтоном Києву ракет дальнього радіусу дії ATACMS. 

«Ми спостерігаємо дедалі більшу кількість атак українських безпілотників на російську територію, деякі з них були зафіксовані в Москві, Ростові-на-Дону лише кілька днів тому… Ви згодні з тим, що, очевидно, ця війна зараз перекидається на Росію?» – запитав Блінкена ведучий телеканала ABC News 10 вересня.. 

«Що стосується їхніх рішень щодо вибору цілей, то це їхнє рішення, а не наше… Ми не заохочували і не дозволяли жодного використання [американської] зброї за межами території України. Сказавши це, давайте зробимо крок назад на секунду.  Практично кожного дня росіяни здійснюють невибіркові напади по всій території України. Лише за 48 годин, коли я був там, було випущено велику кількість ракет по цивільних об’єктах, в тому числі в Києві, коли я був там; жахливий напад на ринок, люди просто йшли купувати їжу, цивільні, які не мали нічого спільного з цією війною – загинуло 17 людей.  Це повсякденне життя українців.  Це те, з чим вони стикаються кожного дня. Тому вони повинні приймати основні рішення про те, як вони збираються захищати свою територію і як вони працюють над тим, щоб повернути те, що у них було відібрано», – відповів Блінкен. 

Нагадаємо, що після масованої атаки дронів на російські об’єкти в ніч на 30 серпня, в якій було знищено щонайменше два російських літака Іл-76 у Пскові, координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що «ми їх [удари на території РФ] не заохочуємо, не сприяємо їм. Ми зосереджені на тому, щоб Україна могла відвоювати власну територію на власній землі».

Очільник ГУР МО Кирило Буданов впевнений, що війна повинна бути перенесена не тільки на територію Росії, а й на територію інших держав, де є російський вплив, що дозволить розтягнути сили ворога та скувати їх. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *