Виробництво ракет і замовлення дронів – про що говорили на черговій Ставці головнокомандувача

Виробництво зброї та захист енергооб’єктів: Зеленський провів чергову Ставку

© https://www.president.gov.ua/ Також обговорювали перемовини з партнерами щодо надання Україні ППО.

Президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, про що повідомив у Telegram. Основним питанням було виробництво зброї в Україні.

«Основне питання – доповіді щодо контрактів для нашого виробництва зброї в Україні. Суттєвий обсяг нових і довгострокових замовлень по дронах: FPV, також розвідувальні дрони, далекобійні дрони, дрони-ракети», – зазначив Зеленський.

Крім того, за словами президента, окремо обговорили українську ракетну програму. Мова йшла про розробку, замовлення та постачання ракет.

Також під час ставки Зеленському доповіли про випробування нових типів ракет. Президент заявив, що виробництво прискориться.

«Також сьогодні провів нараду з премʼєр-міністром України, міністром енергетики та командувачем Повітряних сил. Доповідали щодо захисту обʼєктів енергетики та відновлювальних робіт. Визначили додаткові пріоритети в перемовинах з партнерами щодо ППО для України», – додав Зеленський.

Раніше директор державного підприємства «Спецтехноекспорт» Олексій Петров заявив, що Україна працює над власними крилатими та балістичними ракетами і вже 2025 року вони можуть з’явитися у Сил оборони. Також за його словами,  Україна вже почала виробництво 150-мм снарядів за стандартами НАТО.

У жовтні Зеленський заявив, що підприємства українського військово-промислового комплексу лише за перше півріччя цього року виробили у 25 разів більше боєприпасів для артилерії та мінометів, ніж за весь 2022 рік. Також за його словами, Україна виготовляє за місяць від 15 до 20 самохідних артилерійських установок «Богдана».

Крім того, у 33-й День Незалежності України воїни ЗСУ успішно уразили ворожу ціль новою українською розробкою – ракетою-дроном «Паляниця». За інформацією міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, «Паляниця» коштує менше, ніж 1 мільйон доларів. 

Водночас офіцер ЗСУ та експерт в галузі БПЛА Юрій Касьянов заявив, що такого озброєння як «ракето-дрон» не існує і ніколи не існувало, а те, що винайшли в нашій країні – не що інше, як крилата ракета. За його оцінками, «Паляниця» може коштувати 160 тисяч доларів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *