Вірменія та Росія – Що означатиме ратифікація Римського статуту Єреваном для РФ

Мамедов пояснив, як на росіян вплине потенційна ратифікація Римського статуту Вірменією

Прапори Вірменії та Росії © eastbook.eu Про намір ратифікувати Римський статут казав прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Якщо Вірменія ухвалить рішення ратифікувати Римський статут, тобто стати учасницею Міжнародного кримінального суду та визнати його діяльність, російські солдати та державні керівники отримають нові ризики під час перебування на вірменській території, розповів колишній заступник генерального прокурора, експерт національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов у X (Twitter).

“Ратифікація Вірменією Римського статуту означатиме, що російські військові, які підозрюються у причетності до воєнних злочинів в Україні, під час ротації на російську військову базу на території Вірменії, можуть бути видані МКС, Україні чи будь-якій іншій країні, що веде відповідні розслідування”, – написав він.

За словами Мамедова, таку процедуру також зможуть застосувати до воєнно-політичного керівництва РФ, причетного до агресії проти нашої держави. Російські посадовці, як зазначається, часто відвідують Вірменію.

Нагадаємо, після того, як у Вірменії заговорили про передачу Україні першої від початку повномасштабного вторгнення Росії гуманітарної допомоги, міністерство закордонних справ РФ викликало посла Вірменії для проведення бесіди. Росіяни сприйняли це як черговий “ворожий крок”, який призвів до того, що Єреван, який вважався союзником Москви, дистанціювався від Кремля.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *