Виплати сім’ям загиблих військових 2024 – які документи потрібні , як її оформити

Допомога рідним загиблих військових: як її оформити

© НБУ / Flickr Інструкцію опублікували у Мінветеранів.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військовослужбовців. На жаль, трапляються випадки коли вони гинуть. У Міністерстві у справах ветеранів України розповіли, як рідним загиблих військовослужбовців отримати одноразову грошову допомогу.

Сім’ї загиблих військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час дії воєнного стану, або померли не пізніше ніж через один рік після поранення (травми, контузії, каліцтва), отриманого у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів із національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, можуть отримати одноразову грошову допомогу розміром 15 мільйонів гривень.

Право на призначення та отримання коштів мають:

  • батьки;
  • один із подружжя, який не одружилися вдруге;
  • діти, які не досягли повноліття;
  • утриманці загиблого (померлого), члени сім’ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб.

Громадяни РФ або Білорусі та особи, які постійно проживають на території цих країн, а також засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору особи ОГД не отримують.

Куди звернутись за призначенням виплати за загиблого

Для призначення виплати члени родини загиблих військових мають звернутись до міського або районного територіального центру комплектування, незалежно від місця реєстрації, а члени сімей загиблих поліцейських — до органу або підрозділу поліції, з такими документами:

  • свідоцтво про смерть військовослужбовця або поліцейського;
  • заяву зразка, затвердженого наказом МОУ № 45 (для сімей загиблих військовослужбовців) та наказом МВС № 376 (для сімей загиблих поліцейських);
  • паспорт громадянина України (особи без громадянства та іноземці — подають документ, що посвідчує особу);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія (за наявності) та номер паспорта (для осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП).

Які документи потрібні для призначення виплати за загиблого

Для отримання виплати члени сім’ї мають підтвердити родинні зв’язки з загиблим та надати такі документи:

  • свідоцтво про шлюб — для дружини/чоловіка;
  • свідоцтво про народження дитини — для дитини;
  • свідоцтво про народження загиблого — для батьків;
  • документ, що підтверджує перебування на утриманні загиблого — для осіб, які перебували на утриманні загиблого.

Інші документи для осіб, які мають право на виплати сім’ям загиблих:

  • рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленої батьківського піклування, опіки, піклування — для законних представників неповнолітніх дітей загиблого (померлого);
  • довідка про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України/ повний витяг з інформаційно-аналітичної системи Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимостей — для членів сімей загиблого (померлого) військовослужбовця віком старше 16 років;
  • постанова медичної (військово-лікарської) комісії МВС про визначення причинного зв’язку поранення (травми, контузії, каліцтва), що спричинило смерть поліцейського — для членів сімей поліцейських.

Порядок виплати коштів сім’ям загиблих військових та поліцейських

Після прийняття головним розпорядником коштів рішення щодо призначення ОГД. Кошти перераховуються на рахунок в установі банку, який отримувачі виплати зазначили в заяві.

Виплата сім’ям загиблих розподіляється на рівні частини між родичами та виплачується поетапно:

  • перша виплата — 1/5 від призначеної суми виплати;
  • далі 4/5 від призначеної суми ОГД виплачується щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.

Нагадаємо, хто з військових може отримати підйомну допомогу. Це стосується осіб, які змінюють місце служби.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *