© Громадське телебачення Адже за таких умов буде важко дотриматися конституційних принципів виборчого права.
Вибори, проведені під час війни, суперечать конституційним засадам виборчого права, заявив представник президента у ВР, депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський, який також є фахівцем в галузі конституційного права. У коментарі Liga.net він наголосив, що “існують стовідсоткові підстави сумніватися в легітимності президента, гіпотетично обраного під час дії воєнного стану”.
Веніславський наголосив, що за таких умов важко забезпечити дотримання конституційних принципів виборчого права. І для цього є кілька причин.
По-перше, не слід забувати про українців, які проживають на окупованих територіях. Там вони не зможуть проголосувати, що очевидно. По-друге, те ж стосується громадян нашої країни, які виїхали за кордон і так і не повернулися. Для цих категорій осіб “дуже важко” буде забезпечити реалізацію виборчого права.
Також Веніславський вважає, що під час таких виборів буде складно гарантувати свободу перевиборчої агітації, діяльності ЗМІ та політичних партій.
“Конституційні принципи виборчого права закріплені в розділі 3 Конституції України. Тому недотримання тих конституційних принципів дає стовідсоткові підстави для того, щоб сумніватися в легітимності наступного президента, хто б їм не був”, — сказав Веніславський.
Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що президент Володимир Зеленський розглядає варіант проведення виборів весною 2024-го. Зараз він зважує усі “за” та “проти”.
Втім, як показало опитування, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, українці не хочуть виборів президента і готові продовжити повноваження Зеленського до закінчення війни. Ба більше, їх проведення зараз не на руку і самому гарантові, детальніше про що можна прочитати у матеріалі Інни Ведернікової “Із Україною в серці. Чому вибори не розв’яжуть проблем держави, що воює, і який вихід є в президента”.