Ветеран війни в Україні – як виглядає його образ, показало опитування Рейтинг

«Молодий або молода. З інвалідністю»: як українці бачать сучасних ветеранів війни

© depositphotos/sinenkiy Погляди на словосполучення «ветеран війни» поступово змінюються в Україні з кожним місяцем. 

У зв’язку із 10-м роком війни проти російських загарбників в Україні молодшає образ ветерана бойових дій, свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 5-7 вересня серед 1000 респондентів в усіх регіонах України, крім окупованих територій, де наразі недоступний український мобільний зв’язок.

У січні 2023 року словосполучення «ветеран війни» асоціювалося з молодою людиною у 21% громадян, а у вересні – вже у 26%. 

53% опитаних уявляють ветеранів війни як осіб середнього віку. 

Зростає також асоціація «ветеранів війни» і з людьми, у яких є інвалідність. У січні таке бачення висловлювали 29% громадян, у вересні – вже 47%. 

Хоча 80% респондентів не бачать гендерної різниці у понятті «ветеран», тобто вважають, що ним може бути як чоловік, так і жінка, за дев’ять місяців в Україні зросла частка тих, хто асоціює ветеранів війни лише з чоловіками (з 13% до 20%). 

За інформацією Міністерства оборони, у Збройних силах України наразі працюють понад 60 тисяч жінок, понад 40 тисяч з них – саме військовослужбовиці, станом на серпень понад 5 тисяч із них воювали на передовій.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *