В річницю звільнення острова Зміїний аналітики підрахували, скільки коштували військам РФ спроби контролювати острів

Росія втратила на острові Зміїному техніки на $915 мільйонів

© uk.wikipedia/Зміїний (острів) Аналітики зробили відповідний підрахунок з відкритих джерел

Намагання росіян залишити за собою контроль над островом Зміїний з лютого 2022 року по 30 червня 2022 року вартували окупаційним російським силам тільки воєнної техніки на суму приблизно 1 мільярд доларів. Такі підрахунки з відкритих джерел виконали до річниці звільнення українського острова аналітики Top Lead.  

За час окупації острова росіяни змушені були втратити для підтримки окупації один із найбільших кораблів Чорноморського флоту, флагман – крейсер “Москва”. Серед втрат морських сил – рятувальний буксир “Василь Бех”, два катери “Раптор”, десантний катер “Серна”. Знищено вертоліт Мі-8. Також росіяни не дорахувалися після окупації два ЗРК “Тор”, ЗРК “Панцир С1” та три ЗРК “Стріла – 10”.

t.me/UA War Infographics

До другої річниці деокупації острова Зміїний, що є форпостом кордону України в Чорному морі, Служба безпеки України опублікувала кадри спецоперації, яку у червні 2022 року проводили спецпризначенці ЦСО «А» СБУ разом із ГУР МОУ та ЗСУ.  В СБУ зазначили, що спецоперація складалась з декількох етапів. Наслідки її проведення мали стратегічне значення, оскільки тоді розпочалось поступове витіснення російських сил із Чорного моря.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *