Турнікети та аптечки для ЗСУ – Командування Медичних сил відреагувало на критику

Медичні сили відреагували на заяви про відсутність закупівель аптечок

© ФК Шахтер Джерела надходження медичних засобі різні.

Командувачка Медичних сил ЗСУ Тетяна Остащенко відреагувала на інформацію про те, що начебто відомство не закупило жодної аптечки для війська. Такі заяви не відповідають дійсності, цитує її слова АрміяInform.

Напередодні народна депутатка від «Голосу» Соломія Бобровська сказала, що у 2023 році Медичні сили не передавали у ЗСУ аптечки, їх захисники отримували через Міжнародну технічну допомогу. Також йшлося про те, що вони були неперевіреними, адже «досі немає стандартів вимог якості до української тактичної аптечки». Це обговорення стосувалося і кровоспинних турнікетів.

Остащенко пояснила, що відомості стосовно обсягів як закупівель і матеріально-технічної допомоги є інформацією для службового користування.

«Джерела надходження засобів індивідуального захисту різні, тому деколи виникає питання, як визначити якість того, що надходить. Тому ініційовано розробку єдиних підходів та стандартів оцінки якості», – додала військова.

Остащенко зауважила, що для вирішення питань, пов’язаних з тактичною медициною, планують внести зміни у наказ МОЗ №6 (від 2017 року) щодо вимог до складових аптечок медичних загальновійськових, наплічника та інших засобів індивідуального захисту. Також хочуть розробити методологія випробування турнікетів і критерії відповідності медико-технічним вимогам ЗІЗ.

За словами очільниці Медичних сил, турнікети належать до першого класу виробів медичного призначення і не мають стандарту в жодній країні світу.

«Комітет TCCC має затверджений перелік виробників турнікетів, однак це не є стандартом. І якщо просто перенести цих виробників в нашу країну, то це можуть бути звинувачення в корупції, що свідомо не допускаються інші виробники на ринок. А для того, щоб забезпечувати військових якісними турнікетами незалежно від джерела надходження, потрібні критерії та методологія», – сказала Остащенко.

Пані генерал-майор медичної служби зазначила, що стандартизовані угоди НАТО розраховані на експедиційні операції, а не широкомасштабні збройні бойові дії.

«Країни Альянсу навіть під час засідань керівників медичних служб дуже уважно дослухаються до досвіду, який набули українські військові, і на його основі оновлюють свої стандарти», – підсумувала Остащенко.

Related video

Нагадаємо, ЗСУ розробили кілька кроків і організаційних змін для вирішення проблем у сфері тактичної медицини. Зокрема у військах мають намір приділити увагу удосконаленню системи внутрішнього контролю, покращенню системи забезпечення та закупівель, навчанню бойових медиків і врегулюванню нормативно-правової бази.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *