Трипільську ТЕС знищено – росіяни знищили одну з найбільших ТЕС України

РФ повністю знищила Трипільську ТЕС – Центренерго

© Скриншот из видео На щастя, люди не постраждали.

Росіяни під час масованої атаки по Україні 11 квітня повністю знищили Трипільську ТЕС, повідомив голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота в коментарі «Інтерфакс-Україна». Трипільська ТЕС – була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області

«Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі», – додав Гота.

Внаслідок влучань у турбінному цеху ТЕС спалахнула масштабна пожежа. Зараз рятувальники намагаються локалізувати вогонь.

Зранку, одразу після масованого обстрілу, міський голова Українки Олександр Туренко закликав людей зарядити свої пристрої, зробити запаси води та щільно закрити вікна через шкідливі продукти горіння у повітрі. Тоді він запевнив, що обидва пункти незламності в Українці працюють цілодобово і там є все необхідне.

Зазначимо, що у серпні 2023 року в «Центренерго» запевнили, що на Трипільській ТЕС на 100% виконані роботи із захисту від падіння уламків ракет, не прямих атак БПЛА та інших ушкоджень. Такий захист мали забезпечити зведенням штучних захисних споруд навколо неї.

У своїй статті «Удари по енергосистемі триватимуть. Ми до них готуємося?»  Ігор Маскалевич писав, що згідно зі звітом Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, першим рівнем захисту — від уламків — забезпечено 103 об’єкти в 21 області, серед них і об’єкти генерації та розподільних мереж. Другим рівнем захисту — від дронів — забезпечують 22 підстанції в 14 областях. 

А от з укриттями від ракет у Агентства явні проблеми. Ціна в три мільярди за штуку бентежить донорів. У результаті поки що проводять презентації проєктів і нечітко обіцяють закрити питання до кінця року. Якщо знайдуть спонсорів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *