Тренувальна місія військ НАТО в Україні – Прем’єр Латвії підтримує таку ідею

Прем'єр Латвії підтримала ідею тренувальної місії НАТО в Україні

© EPA/ Olivier Matthys Однак рішення про присутність військ НАТО на території України вимагає консенсусу серед усіх країн Альянсу. 

Прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня заявила, що підтримує ідею направлення військ НАТО в Україну для навчання українських солдатів, після того, як президент Франції Еммануель Макрон дав зрозуміти, що відкритий для такого кроку. Про це повідомляє Bloomberg.

Сіліня хотіла б, щоб Альянс дійшов до проведення тренувань в Україні. Але вона додала, що присутність військ НАТО на території України вимагатиме консенсусу в Альянсі. 

“Якщо ця пропозиція буде опрацьована і розширена, можливо, ми приймемо рішення про проведення навчань всередині країни. Ми повинні проаналізувати, як ситуація виглядає з точки зору НАТО, а не тільки з точки зору Латвії”, – сказала Сіліня.

Сіліня додала, що відмова підтримати Україну і перемога Росії у війні може мати глобальний вплив, в тому числі і на США.

“Якщо Росія переможе, ці наслідки вплинуть на весь світ, і на Вашингтон, на Сполучені Штати, а не тільки на Європу”, – попередила вона.

Українські військові зіштовхнулися з нестачею боєприпасів, тоді як схвалення допомоги Києву від США залишається під загрозою через протистояння в Конгресі, де республіканці блокують запит президента Джо Байдена на понад 60 мільярдів для України. 

Сіліня сказала, що після візиту до США вона залишає Вашингтон з більшим оптимізмом щодо перспектив подальшого фінансування допомоги Україні з боку Штатів, оскільки члени Конгресу від Республіканської та Демократичної партій повідомили їй, що пропозиції щодо фінансування, швидше за все, будуть винесені на голосування в Палаті представників. Однак вона відмовилася уточнити деталі.

“Я більш оптимістично налаштована, тому що я говорила з деякими конгресменами, які кажуть, що знайшли певний процедурний шлях того, як вони можуть дійти до результату, і знайти певний компроміс”, – зазначила Сіліня.

Вона також підтримала ідею використання заморожених активів Росії для допомоги Україні.

Латвія, разом з балтійськими сусідами Литвою та Естонією, була серед найактивніших критиків вторгнення Росії в Україну, закликаючи до посилення санкцій проти Москви та збільшення постачання зброї для Києва. 

Минулого місяця Макрон спровокував напругу серед деяких союзників, коли дав зрозуміти, що готовий розглянути можливість відправки військ в Україну. Відтоді Німеччина, Велика Британія та США заявили, що не будуть цього робити.

Росія, своєю чергою, вже погрожувала, що НАТО може зіштовхнутися з ризиком ядерного конфлікту, якщо відправить війська на допомогу Україні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *